Piotr Rutkowski z zarządu Lecha Poznań: O Szymona Pawłowskiego staraliśmy się od lat

- Udało nam się dokończyć to, co rozpoczął przed laty jeszcze dyrektor Marek Pogorzelczyk. Doprowadziliśmy do końca transfer Szymona Pawłowskiego - mówi Piotr Rutkowski z zarządu Lecha Poznań po podpisaniu umowy z nowym zawodnikiem. Po czym dodaje: - To dla nas najlepszy skrzydłowy w Polsce. Dlatego właśnie jest u nas.
Odpowiedzialny za transfery w Kolejorzu Piotr Rutkowski dodał: - Nasze starania o tego gracza liczą wiele lat. 3-4 lata temu się nie udało. Teraz rozmawiamy już od wielu miesięcy, dlatego nie jest to nasza reakcja na żaden transfer konkurencji. Na żadnego Henrika Ojamaę.

- Kluczowe dla nas było to, co zadeklarował Szymon Pawłowski: iż po odejściu z Zagłębia Lubin w Polsce liczy się dla niego tylko Lech - stwierdził Piotr Rutkowski. - Owszem, piłkarz miał atrakcyjne oferty z zagranicy, co jest dla nas zrozumiałe. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest coś poza Lechem. Nasi zawodnicy powinni marzyć o grze w wielkich klubach i my chcemy być dla nich odskocznią do dużych karier.

Piotr Rutkowski powiedział, że chociaż to nie od niego zależy, Lech doprowadzi do tego, by Szymon Pawłowski nadal grał w reprezentacji Polski i by jego kariera w kadrze się rozwijała.

Szymon Pawłowski podpisał dwuletni kontrakt. W czerwcu 2015 roku Kolejorzowi będzie przysługiwać opcja przedłużenia go o kolejny rok.