Marcin Kamiński zagrał w biało-czerwonych barwach. Cztery gole w siatce Polaków

Obrońca Lecha Poznań Marcin Kamiński zagrał w meczu reprezentacji olimpijskiej trenera Marcina Dorny przeciwko Norwegom. Nie były to jednak kwalifikacje do igrzysk w Rio de Janeiro, ale gra towarzyska. Polska przegrała 2:4.
Pierwszy mecz eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy i zarazem igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro ta drużyna zagrała w zeszłym tygodniu w Krakowie.Zwyciężyła z Maltą 2:0, nie bez trudu. Kolejne spotkanie o punkty dopiero w sierpniu z Turcją.

Polacy rozegrali za to mecz towarzyski z rówieśnikami z Norwegii. Odbył się on na stadionie we Fredrikstad, pamiętnym dla Lecha Poznań. To tutaj "Kolejorz" grał w 2009 r. mecz w europejskich pucharach wygrany aż 6:1.

Tym razem biało-czerwoni przegrali 2:4. Gole dla Polski strzelili Arkadiusz Milik i Michał Żyro. Dla Norwegów wszystkie cztery gole zdobył Mushaga Bakenga z Club Brugge, na wypożyczeniu w Cercle Brugge. W szeregach drużyny Marcina Dorny zagrał Marcin Kamiński z Lecha Poznań.

Skład Polaków:

Jakub Szumski - Rafał Janicki, Mateusz Cichocki, Marcin Kamiński, Daniel Dziwniel (80. Patryk Mikita) - Bartłomiej Pawłowski (46. Mateusz Lewandowski), Dominik Furman, Mateusz Kupczak (55. Kacper Przybyłko), Michał Chrapek (80. Rafał Wolski), Michał Żyro - Arkadiusz Milik.