Sport.pl

Król strzelców szkockiej ekstraklasy w Polsce? Lech Poznań go nie chce

Henrik Ojamaa nie jest jedynym piłkarzem FC Motherwell, który może w przyszłym sezonie grać w ekstraklasie. Ofertę z Polski miał też dostać król strzelców i najlepszy zawodnik sezonu w Szkocji, Anglik Michael Higdon.
O sprawie pisze "The Scottish Sun", który poinformował, że Henrik Ojamaa ma ofertę nie tylko z Lecha Poznań, ale też z Legii Warszawa. Kilka godzin później okazało się, że Estończyk, którego chciał mieć u siebie "Kolejorz", jest już w stolicy, a w nocy podpisał z Legią trzyletni kontrakt.

W przypadku Michaela Higdona Szkoci nie piszą, o jaki polski klub chodzi. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Lech Poznań nie jest zainteresowany blisko 30-letnim Anglikiem. To piłkarz, który nie pasuje bowiem do stylu gry poznańskiej drużyny. Wysoki (185 cm wzrostu) zawodnik jest raczej mało zwrotnym graczem, niewiele biega po boisku, ale jest za to królem pola karnego. Pasuje do wyspiarskiego stylu gry, bo żyje z dośrodkowań piłki ze skrzydeł.

Niewątpliwą zaletą Anglika jest to, że może odejść z Motherwell za darmo po wygaśnięciu kontraktu. W minionym sezonie zdobył aż 26 goli (a nie wykonywał rzutów karnych) i został królem strzelców szkockiej ekstraklasy. Ponadto tamtejsze stowarzyszenie zawodowych piłkarzy przyznało Michaelowi Higdonowi tytuł najlepszego zawodnika ligi. Napastnik Motherwell odebrał nagrodę, po czym... kilka godzin później został aresztowany jako podejrzany o napaść w jednym z lokali w Glasgow.

Więcej o:
Komentarze (7)
Król strzelców szkockiej ekstraklasy w Polsce? Lech Poznań go nie chce
Zaloguj się
 • wektorowywektor

  Oceniono 63 razy 57

  No i kolejny strategiczny błąd. Jeśli Lech go nie chce, to niech mówi że chce.
  Ostatnie wydarzenia niczego jeszcze pracowników Lecha nie nauczyły :(

 • franneck

  Oceniono 31 razy 29

  Skoro jest news że Lech go nie chce to chyba jednak Rumak go kupi, bo właśnie zmyliliśmy Legię...

 • wojtuniadjv

  Oceniono 20 razy 18

  Po jaką cholerę pisać artykuł o zawodniku, którego klub NIE chce? Mógłbym 20000 takich napisać. O każdym z niechcianych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX