Stadion przy Bułgarskiej w Poznaniu przejdzie w ręce dzieci. Zajmą fotel prezesa

?Dzieci przejmują stadion? - ogłosił Lech Poznań i oddaje im obiekt we władanie w Dzień Dziecka. Nieletni będą mogli przyjść, uczestniczyć w pikniku i potrenować jak Kolejorz.
A trening z dziećmi poprowadzi Andrzej Kasprzak, który odpowiada za przygotowanie fizyczne piłkarzy Kolejorza. Wszyscy chętni będą mogli wybrać się na przebieżkę śladami pierwszego zespołu Lecha Poznań. Lech Poznań wpuści także dzieci do gabinetu trenera Mariusza Rumaka - będą mogły zobaczyć, gdzie i jak pracuje. Dostępny będzie także fotel prezesa klubu - każde dziecko może zająć jego miejsce i zobaczyć, jak to jest. Przedstawione zostanie także posiedzenie komitetu transferowego, do którego nawet dziennikarze nie mają dostępu.

Piknik na stadionie rozpocznie się w sobotę 1 czerwca o godz. 11 i potrwa do godz. 15. Przed stadionem powstanie miasteczko dmuchanych zamków, w którym na najmłodszych czekać będą animatorzy zabaw. Niedaleko czekać będą wozy strażackie używane w trakcie meczów - można je zwiedzić. W strefie klubowej Lecha Poznań na zwiedzających czekać będą koziołki Ejber i Gzub.

Ponadto zaplanowano mnóstwo innych sportowych atrakcji. Nie zabraknie gry w minitenisa, speed badmintona, frisbee, lacrosse, siatkówkę, koszykówkę i oczywiście w piłkę nożną. Nie zabraknie też zajęć zumby dla dzieci. Bardziej uzdolnione ruchowo dzieci będą mogły wziąć udział w naborze do Kolejorz Kids, czyli grupy tanecznej, którą prowadzą Kolejorz Girls.