Dariusz Formella w kadrze Lecha Poznań na mecz z Podbeskidziem. Debiut nastolatka?

18-letni pomocnik Dariusz Formella znalazł się w 18-osobowej kadrze Lecha Poznań na sobotni (godz. 15.45) mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jeśli wyjdzie na boisko, będzie to jego debiut w ?Kolejorzu?. Do kadry po ponadpółrocznej przerwie wraca Manuel Arboleda.
- Mam 19 zdrowych piłkarzy, więc eksperymentów w składzie nie będzie - zapowiedział przed meczem trener Lecha Mariusz Rumak. Wśród zdrowych lechitów jest też nastoletni pomocnik Dariusz Formella, który do Lecha zimą przyszedł z Arki Gdynia. Zawodnik, uważany za spory talent, do tej pory nie miał okazji do debiutu - wiele wiosennych dni spędził bowiem nie na treningach w klubie, ale na zgrupowaniach młodzieżowych reprezentacji Polski. Gdy na początku marca odbyła się prezentacja Formelli, trener Rumak mówił: - Szanse Darka na grę są takie same jak każdego zawodnika. Jego początkowym minusem jest to, że nie przepracował z nami okresu przygotowawczego. Wiem, jakie są jego dokonania, jak grał w Arce, pamiętam jego występy na mistrzostwach Europy. Wierzę, że to przyszłość Lecha. Przychodzili do nas zawodnicy z pierwszej ligi i teraz są w Bundeslidze.

Niewykluczone, że wobec nieobecności zawieszonego za czerwoną kartkę Mateusza Możdżenia i kontuzji Bartosza Ślusarskiego Formella szansę debiutu dostanie w sobotnim meczu z Podbeskidziem. Może w nim zagrać także Manuel Arboleda, który do kadry Lecha wraca po ponadpółrocznej przerwie. Kolumbijczyk rehabilitował się po zerwaniu więzadeł w kolanie, ale od kilkunastu dni trenuje z pełnymi obciążeniami.

Kadra Lecha na mecz z Podbeskidziem: Krzysztof Kotorowski, Jakub Miszczuk, Manuel Arboleda, Luis Henriquez, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Szymon Drewniak, Dariusz Formella, Kasper Hämäläinen, Karol Linetty, Gergo Lovrencsics, Rafał Murawski, Aleksandar Tonew, Łukasz Trałka, Piotr Reiss, Łukasz Teodorczyk, Vojo Ubiparip.