Syn legendy Lecha Poznań trafi do Legii Warszawa?

Mariusz Niewiadomski znalazł się na celowniku Legii Warszawa. Nie jednak legendarny piłkarz Kolejorza z czasów jego mistrzowskiej świetności w latach 80., ale jego syn o tym samym imieniu. Czy Mariusz Niewiadomski jr trafi na Łazienkowską śladem Bartosza Bereszyńskiego?
Transfer Bartosza Bereszyńskiego do Legii Warszawa wstrząsnął tej zimy kibicami Lecha Poznań. Nie tylko dlatego, że to odejście do odwiecznego i nielubianego w Poznaniu rywala, ale również dlatego, że młody piłkarz jest synem znakomitego piłkarza Lecha Poznań z lat 80. i 90. - obrońcy Przemysława Bereszyńskiego, uczestnika pamiętnych meczów Kolejorza z FC Barceloną czy Olympique Marsylia.

54-letni dziś Mariusz Niewiadomski to inny dawny piłkarz Lecha, być może jeszcze słynniejszy niż Przemysław Bereszyński. W latach 80. ten znakomity napastnik, zwany "Maradoną", tworzył z Mirosławem Okońskim zabójczy duet, który poprowadził Lecha do tytułów mistrzowskich w 1983 i 1984 roku.

Po gracza noszącego to nazwisko sięgnąć chce Legia Warszawa. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, złożyła propozycję przejścia do jej grup młodzieżowych Mariuszowi Niewiadomskiemu - ale nie byłemu asowi Lecha, ale jego synowi o tym samym imieniu. Mariusz Niewiadomski jr to piłkarz rocznika 1996, który grał do niedawna w UKS Canarhinos Skórzewo.

Jego ojciec potwierdził nam informację, iż rzeczywiście Legia Warszawa kontaktowała się z jego synem i złożyła mu taką propozycję. - Nie ruszałbym tego jednak, gdyż uważam, że na dzisiaj nie ma tematu. Nie jestem w ogóle przekonany, czy syn mój zwiąże się na stałe z piłką nożną - powiedział nam.