Sport.pl

Miłosz Kozak zagrał przeciwko Ukrainie w meczu, w którym strzelał... Szewczenko

Młodziutki piłkarz Lecha Poznań Miłosz Kozak, uważany za duży talent, wystąpił przez pełne 90 minut w meczu reprezentacji Polski do lat 16 w turnieju im. Wiktora Bannikowa na Ukrainie. Polacy ulegli gospodarzom 0:1, a gola zdobył... Szewczenko.
Nie Andrij Szewczenko jednak, rzecz jasna, ale młody piłkarz ukraiński Dmytro Szewczenko. Ukraińcy liczą na to, że znów to nazwisko odgrywać będzie znaczącą rolę w ich futbolu.

Poznaniacy liczą natomiast na Miłosza Kozaka, który w reprezentacji Polski w swej grupie wiekowej gra już regularnie. Podczas meczu z Ukraińcami grał przez 90 minut. Biało-czerwoni przegrali 0:1, mecz odbył się w Obuchowie pod Kijowem.

Wiktor Bannikow, bohater memoriału, to były reprezentant ZSRR, uczestnik mundialu w 1966 roku i Mistrzostw Europy w 1972 roku. Grał w Dynamie Kijów i Torpedo Moskwa.

Skład Polaków:

Bartłomiej Drągowski - Paweł Marczuk (41. Adrian Rejmak), Mateusz Wieteska, Dawid Pedowski (41. Michał Borecki), Marcin Gałkowski (41. Bartłomiej Skowron) - Adam Gołuński (25. Dawid Piotrowski, 66. Artur Siemaszko), Damian Dudała, Filip Jagiełło, Miłosz Kozak - Oktawian Skrzecz, Adam Ryczkowski (41. Szymon Kuźma)

Więcej o: