Sport.pl

Lech Poznań będzie rozstawiony jak Agnieszka Radwańska czy Jerzy Janowicz

Prezes PZPN Zbigniew Boniek powiedział w programie Cafe Futbol w stacji Polsat, iż planowana jest reforma rozgrywek Pucharu Polski. W nowym sezonie zostaną w nim zastosowane rozwiązania stosowane w... tenisie. Dotyczą one czołowej czwórki ekstraklasy, w tym Lecha Poznań.
Zbigniew Boniek poinformował, iż planowane jest stworzenie w Pucharze Polski drabinki rozgrywek i rozstawienie czterech drużyn ekstraklasy. Odbędzie się zatem tylko jedno losowanie, tak jak w turniejach tenisowych. Ustali ono układ drabinki i wedle niej rozgrywki będą się toczyły aż do końca.

Rozstawione zostaną cztery czołowe drużyny, a zatem na pewno Legia Warszawa i Lech Poznań oraz prawdopodobnie Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa bądź Górnik Zabrze. Otrzymają one pozycje w czterech skrajnych punktach drabinki, na miejscach nr 1, 32, 16 i 17. Pozycje te zostaną im przydzielone w drodze losowania, a następnie dolosuje się wszystkich pozostałych uczestników rozgrywek Pucharu Polski ze wszystkich ligi.

Od nowej edycji bycie finalistą Pucharu Polski ma nie wystarczać do gry w europejskich pucharach - trofeum trzeba będzie zdobyć, w przeciwnym razie w pucharach zagra czwarta drużyna polskiej ligi. Na to rozwiązanie musi się jednak jeszcze zgodzić UEFA.

CZY TO DOBRY POMYSŁ? PODYSKUTUJMY NA FACEBOOKU

Więcej o:
Komentarze (1)
Lech Poznań będzie rozstawiony jak Agnieszka Radwańska czy Jerzy Janowicz
Zaloguj się
  • ph74

    Oceniono 13 razy 13

    Może ten system będzie bardziej obiektywny,bo te wszystkie losowania 1/8 ,1/4,półfinałów można było obstawiać w ciemno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX