Kasper Hämäläinen to powód udanej wiosny Lecha Poznań

PRZEGLĄD PRASY. To Fin Kasper Hämäläinen stał się kluczem do udanej wiosny Lecha Poznań. I to mimo tego, iż nie jest klasycznym ofensywnym pomocnikiem, którego Kolejorzowi brakuje - pisze ?Przegląd Sportowy?.
W gazecie czytamy analizę: sobotni mecz Legia - Lech, który może zadecydować o mistrzostwie Polski, eksperci zapowiadają jako wielkie starcie drużyny, której siła opiera się na piorunujących kontratakach skrzydłami (Lech), z zespołem najlepiej w Polsce atakującym pozycyjnie. Mało kto jednak zauważa, że klucz do doskonałych skrzydeł Lecha tkwi w środku - konkretnie we wciąż jakby niedocenianym Finie Kasperze Hämäläinenie.

Czy fiński piłkarz to powód tak udanej wiosny Lecha Poznań? Zdaniem gazety - tak. Gdy po ubiegłym sezonie z Lecha odszedł Semir Štilić, w drugiej linii poznaniaków powstała ogromna dziura, której długo nie udawało się załatać. Hämäläinen aż takiej jakości w podaniach nie ma, ale tym swoim wybieganiem, ciągłym przemieszczaniem się, cofaniem, a także szybkimi rajdami z piłką przy nodze powoduje mnóstwo zamieszania.

Warto pamiętać, że to druga tak udana wiosna Lecha z rzędu. Rok temu skutecznie walczył on w rundzie rewanżowej o miejsce w europejskich pucharach. A wtedy Kaspera Hämäläinena jeszcze nie było...

więcej tutaj

Czy Kasper Hämäläinen zrobi w ekstraklasie większą karierę niż Semir Stilić?