Artjoms Rudnevs odzyskał skuteczność. Zdobył gola dla HSV Hamburg

Po dwumiesięcznej przerwie Łotysz Artjoms Rudnevs znów trafił do siatki rywali ekipy Hamburger SV. Ustalił wynik spotkania z 1899 Hoffenheim na 4:1 dla hamburczyków. Ma już więcej bramek na koncie niż w pierwszym swoim sezonie w barwach Lecha Poznań.
Nieskuteczny ostatnio Artjoms Rudnevs wszedł na murawę dopiero w 78. minucie meczu z Hoffenheim. Zmienił Koreańczyka Heung Min Sona. Te 12 minut wystarczyło jednak na zdobycie gola przez byłego gracza Lecha Poznań - to jego 12. bramka w sezonie, a zatem Łotysz ma już na koncie więcej bramek niż w pierwszym sezonie gry w Lechu Poznań - wówczas było ich 11. W kolejnym Artjoms Rudnevs został już królem strzelców polskiej ekstraklasy z dorobkiem 22 goli.

Trafienie w meczu z Hoffenheim to pierwszy gol łotewskiego kałasznikowa od dwóch miesięcy, od rozegranego 9 marca meczu z VfB Stuttgart. Dzięki wygranej 4:1 zespół HSV wciąż walczy o awans do europejskich pucharów - ma 48 punktów przy 50 punktach Eintrachtu Frankfurt, ostatniej drużyny, która na dziś łapie się z tabeli do tych rozgrywek. Po piętach depcze mu jeszcze Borussia Mönchengladbach z 47 punktami.