Dziewięć goli w meczu młodego Lecha Poznań w Krakowie z Wisłą. Aż cztery strzelił 17-latek!

Wygraną 5:4 (1:2) Lecha Poznań zakończył się jego mecz z Wisłą w Krakowie w 25. kolejce Młodej Ekstraklasy. Aż cztery gole dla gości strzelił Dariusz Formella!
Sprowadzony tej zimy z Arki Gdynia młodzieżowy reprezentant Polski był prawdziwym bohaterem spotkania, które rozpoczęło się w sobotę w samo południe w Krakowie. Co prawda pierwszą bramkę dla Lecha strzelił Piotr Fontowicz (na 1:0, ale do przerwy to Wisła prowadziła 2:1), ale druga połowa była już popisem Dariusza Formelli. To on zdobył trzy kolejne gole i wyprowadził poznaniaków na prowadzenie 4:2. Gospodarze zdołali wyrównać, ale trzy minuty przed końcem piątą bramkę dla "Kolejorza", a swoją czwartą w tym spotkaniu, strzelił Dariusz Formella. Dodajmy, że wychowanek Jedynki Reda dopiero w październiku skończy 18 lat.

- Tymi bramkami oraz swoją grą w całym spotkaniu pokazał, że nie przypadkiem jest zawodnikiem pierwszego zespołu. Dał nam dzisiaj jakość indywidualną , której brakowało nam w poprzednich spotkaniach, kiedy nie potrafiliśmy rozstrzygnąć losów spotkania na swoją korzyść - mówi na oficjalnej stronie Lecha Poznań trener Patryk Kniat.

Wisła Kraków - Lech Poznań 4:5 (2:1)

Bramki dla Lecha: Formella cztery, Fontowicz

Lech Poznań ME: Kamil Czapla - Franciszek Siwek, Wiktor Witt, Błażej Cyfert, Jakub Marynowicz - Adrian Cierpka, Dominik Chromiński (75. Szymon Zgarda), Piotr Rymar - Piotr Fontowicz (46. Miłosz Kozak), Maciej Orłowski (46. Dawid Kownacki), Dariusz Formella (87. Wojciech Piątek)