Sport.pl

Lech Poznań musi uważać - w ostatniej kolejce Śląskowi Wrocław może się opłacać porażka z Legią

PRZEGLĄD PRASY. "Przegląd Sportowy" zwrócił uwagę na paradoksalną sytuację. W ostatniej kolejce sezonu Śląskowi Wrocław może się opłacać przegrać w Warszawie z Legią, bo dzięki temu awansuje do europejskich pucharów. Ucierpi... Lech Poznań.
O co chodzi w tej intrydze? Legia Warszawa i Śląsk Wrocław to dwie drużyny w Polsce, które wciąż mogą awansować do europejskich dwoma drogami - zarówno z ligi, jak i Pucharu Polski. W ekstraklasie warszawianie są na miejscu pierwszym, wrocławianie na trzecim. W finale Pucharu Polski zagrają ze sobą. Ten finał odbędzie się przed zakończeniem rywalizacji ligowej. A w niej, w ostatniej kolejce zmierzą się ze sobą także Legia Warszawa i Śląsk Wrocław. Ta kolejka może decydować o mistrzostwie Polski - warszawskiego lidera ściga bowiem Lech Poznań.

Wyobraźmy sobie teraz oto sytuację, iż Śląsk Wrocław przegrywa wspomniany finał Pucharu Polski z Legią Warszawa. Na dodatek w ostatniej kolejce ligowej nie będzie miał już szans na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów poprzez ekstraklasę, gdyż wypadnie poza pierwszą czwórkę. Co wtedy?

Wtedy może się okazać, iż Śląskowi Wrocław bardziej się będzie opłacało nie walczyć z Legią Warszawa o wygraną, która odbierze jej tytuł i wyrzuci wrocławian z pucharów definitywnie. W interesie Śląska może być właśnie wygrana Legii. Jeśli zostanie ona bowiem mistrzem Polski, wówczas to on, jako przegrany finalista Pucharu Polski, zdobędzie prawo gry w pucharach.

Zdaniem "Przeglądu Sportowego" to może doprowadzić do patologicznej sytuacji, w której w interesie Śląska Wrocław będzie porażka z Legią Warszawa, która da jej tytuł.

więcej tutaj

CZY MECZ LEGII ZE ŚLĄSKIEM BĘDZIE UCZICIWY?

Więcej o:
Komentarze (5)
Lech Poznań musi uważać - w ostatniej kolejce Śląskowi Wrocław może się opłacać porażka z Legią
Zaloguj się
 • grubens87

  Oceniono 34 razy 26

  a nie był tak że w przypadku dubletu 4miejsce w lidze dostawało prawo gry w pucharach???

 • jaras65

  Oceniono 11 razy 5

  No tak może być i jako kibic Kolejorza nie dziwię się !
  Każdemu zespołowi zależy na grze w pucharach więc to zrozumiałe. Może nie za bardzo fair pley ale takie jest życie. Nie mamy co narzekać, trzeba wszystko wygrywać i już. To nasza wina że straciliśmy głupie frajerskie punkty , albo przejeb...y z śląskiem czy ległą u siebie ! Teraz brakuje tych punktów.
  Wystrarczyło wygrać z dwa mecze ( pogoń, GKS, Polonia choćby ) i nie przerżnąc z ległą czy kiepskimi - choć remisy a dziś legła miała by sraczkę czy nas dogoni !
  A tak Rumak wtedy ,,rumakował" z składami, zmianami, filozofował i mamy co mamy !
  Ja wierzę że damy radę i feta będzie w Poznaniu, ale nie ma się co czepiać i zastanawiać czy kiepscy się podłożą czy nie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX