Sport.pl

Piotr Reiss: To jeden z najszczęśliwszych moich dni, ale lepszy może być 2 czerwca

- Wracając do zespołu Lecha Poznań, postawiłem sobie dwa cele: zdobyć bramkę, by kibice znów poczuli radość po golu Piotra Reissa oraz wywalczyć mistrzostwo - mówił Piotr Reiss po historycznym dla siebie meczu z Zagłębiem Lubin, w którym ustalił wynik na 3:1. Czy mistrzem kraju też z Lechem zostanie?
Piotr Reiss dodał po meczu, że dodatkowo cieszy się, iż jego bramka przypieczętowała trzy punkty dla Lecha. - Byliśmy już bowiem w trudnym momencie - przyznał. - Dotąd często nie potrafiliśmy wygrywać meczów, w których jako pierwsi traciliśmy bramki. Tym razem też spotkał nas zimny prysznic, szybko straciliśmy gola. Pokazaliśmy jednak, że potrafiliśmy się zebrać i odnieść zwycięstwo w bardzo trudnym spotkaniu.

- Cieszę się z tego gola, bo zawiodłem w meczu z GKS Bełchatów i być może była to moja ostatnia szansa na gola. Wiem, jak się czułem po meczu z GKS Bełchatów i wiem, jak się teraz czuję. Dziękuję Mateuszowi Możdżeniowi, bo wyłożył mi idealną piłkę. Zerknąłem na bramkę, wiedziałem, gdzie chcę strzelić, dobrze, że noga nie zadrżała. Wiadomo, czym dla mnie jest Lech i mogłem z jego kibicami cieszyć się z bramki. Radość pod czwartą trybuną trudno jest właściwie opisać słowami, znów mogłem to przeżyć. To jeden z najszczęśliwszych moich dni, ale jeszcze bardziej szczęśliwy może być ten 2 czerwca, jeśli wywalczymy mistrzostwo - komentował Piotr Reiss. - Żeby zdobyć tytuł, musimy praktycznie wygrywać teraz wszystko do końca, bo mamy czteropunktową stratę do Legii. Nie możemy sobie pozwolić na dekoncentrację. Myślę, że to właśnie te pozostałe mecze, poza bezpośrednim pojedynkiem z Legią, mogą okazać się kluczowe. W meczu Legia - Lech spotkają się natomiast zespoły, które odskoczyły wyraźnie reszcie i grają najlepszą piłkę w tym sezonie.

Więcej o:
Komentarze (1)
Piotr Reiss: To jeden z najszczęśliwszych moich dni, ale lepszy może być 2 czerwca
Zaloguj się
  • ewa5.0

    Oceniono 14 razy 10

    Piotrek 2 czerwca cały Poznań i 3/4 Polski będzie się cieszyć z Mistrzostwa Polski dla Lecha!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX