Piłkarz Lecha Poznań jest wyjątkiem w swojej reprezentacji. Czy pojedzie na mundial?

Bośnia i Hercegowina, Kongo, Etiopia, Czarnogóra, Panama, Uzbekistan, Wenezuela - co łączy te kraje? Nigdy nie grały na mistrzostwach świata, a mają szansę awansować na przyszłoroczny turniej w Brazylii. Silnym punktem kadry Panamy jest obrońca Lecha Poznań Luis Henriquez.
Amerykański portal Bleacher Report opublikował artykuł pod tytułem "Siedem reprezentacji narodowych, które mają szansę zadebiutować na mistrzostwach świata podczas mundialu w Brazylii". Jedną z drużyn, o których pisze, jest reprezentacja Panamy, która świetnie radzi sobie w eliminacjach. Wygrała jeden mecz, zremisowała dwa i jest na pierwszym miejscu w grupie, przed Kostaryką, Stanami Zjednoczonymi, Hondurasem, Meksykiem i Jamajką. Awans do mundialu wywalczą trzy pierwsze zespoły, a czwartą czekają baraże.

We wspomnianym artykule pada nazwisko Luisa Henriqueza. Obrońca Lecha Poznań jest w kadrze Julio Dely Valdesa jedynym piłkarzem, który na co dzień występuje w Europie. Inni reprezentanci Panamy grają w Meksyku, Kolumbii i amerykańskiej MLS. "W swojej historii Panama nie zdobyła żadnego ważnego trofeum, ale w ostatnim czasie poczyniła duże postępy" - czytamy.