Młody napastnik Lecha Poznań wciąż nie może wrócić na boisko. Będzie się leczył za granicą?

- Niespecjalnie obchodzi mnie to, że do składu Zagłębia Lubin może wrócić Szymon Pawłowski. Martwi mnie raczej to, że kontuzjowani są Karol Linetty, Manuel Arboleda, Błażej Cyfert i Patryk Wolski - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak i przyznaje, że ten ostatni nie może już od dawna uporać się z kontuzją ścięgna Achillesa.
Patryk Wolski kilka dni temu skończył 20 lat. Kibice Lecha Poznań pamiętają go z pewnością ze względu na bramkę, którą zdobył w wygranym 4:0 meczu z Piastem Gliwice jesienią 2012 roku przy Bułgarskiej. Młody napastnik strzelił jeszcze w tamtym półroczu dziewięć goli w Młodej Ekstraklasie (wciąż jest w niej wiceliderem strzelców), ale w tym roku ani razu nie wyszedł na boisko. - Nie może się uporać od dawna z kontuzją ścięgna Achillesa. Nie wykluczamy, że uda się na konsultacje medyczne do Włoch - mówi Rumak.

Trener "Kolejorza" przypomniał sytuację kadrową swojej drużyny pytany o to, co dla Zagłębia Lubin, niedzielnego rywala jego piłkarzy, może oznaczać powrót do gry nieobecnego ostatnio Szymona Pawłowskiego. - Niespecjalnie mnie to obchodzi. Martwi mnie to, że kontuzjowani są Karol Linetty, Manuel Arboleda, Błażej Cyfert i Patryk Wolski, a za kartki nie zagra Aleks Tonew - mówi szkoleniowiec. - A to, że w zespole rywala ktoś wraca do gry? Jeśli chcemy grać o najwyższe cele i w europejskich pucharach, musimy patrzeć na siebie i być gotowi na to, że każdy może wyjść i grać przeciwko nam.

Rumak mógł w tym tygodniu zaprosić już na normalny trening Manuela Arboledę, który jest po operacji kolana. Kolumbijczyk wziął udział w zajęciach pierwszego zespołu tylko przez kilka minut. - Nie trenuje jeszcze z pełnym obciążeniem. Ciągle jednak jest szansa na to, że powróci wiosną na boisko - mówi trener.