Nowy sponsor wyróżnia Lecha w swojej ofercie, ale mistrzostwo uznaje za mało możliwe

Bukmacher STS, którego logo po podpisaniu umowy sponsorskiej znalazło się na koszulkach Lecha Poznań, w swojej ofercie na stronie internetowej umieścił ?Kolejorza" na pierwszym miejscu. Można się założyć m.in. o to, czy Piotr Reiss strzeli gola w ekstraklasie w tym sezonie i czy sprawa tytułu mistrzowskiego zostanie rozstrzygnięta po meczu Legia - Lech.
STS będzie sponsorem strategicznym Lecha Poznań do końca przyszłego sezonu. Poznański klub za jeden sezon dostanie od bukmachera 2,5 mln zł.

Na stronie internetowej STS w menu ''oferta'' po lewej stronie pierwszą zakładkę stanowi ''Lech Poznań'', a dopiero niżej są ''Zakłady specjalne'', ''Piłka nożna'', ''Hokej na Lodzie'', ''Koszykówka'', ''Siatkówka'' i inne dyscypliny.

W tej chwili w zakładce "Kolejorza" jest 10 zakładów. Na pytanie o to, które miejsce Lech zajmie na koniec sezonu, STS za najbardziej prawdopodobną uznaje drugą lokatą (kurs 1.30). Za dużo mniej możliwe bukmacher ocenia mistrzostwo dla Lecha (kurs 3.75), a jeszcze mniej - trzecie miejsce lub niższe (kurs 8.00).

STS surowo ocenia też szanse Piotra Reissa na strzelenie gola w jakimkolwiek meczu ligowym. Na zdobyciu bramki przez Reissa można zyskać pięciokrotność postawionej stawki (minus podatek). Zakład na brak gola legendy poznańskiego klubu oznaczono kursem zaledwie 1.10.

Można też obstawić m.in., ile goli "Kolejorz" strzeli (a także ile straci), dorobek bramkowy niektórych poznańskich piłkarzy, liczbę czerwonych kartek zespołu do końca sezonu, a także czy więcej razy żółtą kartkę obejrzy Łukasz Trałka (kurs 1.57) czy Kebba Ceesay (kurs 2.10).

Zdaniem STS jest mało prawdopodobne, by któryś z zespołów zapewnił sobie mistrzostwo już po meczu Legia - Lech w 27. kolejce (kurs 1.18, że tak się nie stanie, oraz kurs 3.80, że tak będzie).

Kto zostanie mistrzem Polski?