Sport.pl

Mariusz Rumak broni Gergo Lovrecsicsa: Na YouTube można znaleźć takie filmiki, że...

- Gergo ma jeszcze dziewięć spotkań ligowych, żeby pokazać, że powinien zostać w Lechu Poznań - mówi trener Kolejorza Mariusz Rumak i broni swojego piłkarza przed krytyką Grzegorza Mielcarskiego.
Węgierski pomocnik był jedną z najjaśniejszych postaci Lecha Poznań w piątkowym meczu z Lechią Gdańsk. Blisko 25-letni gracz miał udział w dwóch pierwszych golach dla poznańskiej drużyny, a trzeciego strzelił sam. To było drugie z kolei bardzo udane spotkanie dla Gergo Lovrencsicsa, bo już w Szczecinie pokazał się z dobrej strony w starciu z Pogonią. - W każdym momencie, na treningu czy w meczu staram się udowodnić władzom Lecha, że jestem na tyle dobrym piłkarzem, że warto mnie wykupić. Chcę zostać w Poznaniu, to jest mój cel - mówił po meczu z Lechią.

Gergo Lovrencsics błyszczy formą, ale nie zawsze tak było w tym sezonie, bo po udanym początku rozgrywek przyszła słaba końcówka rundy jesiennej. Dlatego trener Mariusz Rumak nie chce oceniać Węgra i mówić, że poznański klub wykupi go z Lombardu Papa. Z tego właśnie klubu Gergo Lovrencsics jest wypożyczony do Kolejorza do końca sezonu. - Gergo ma jeszcze dziewięć spotkań ligowych, żeby pokazać, że powinien zostać w Lechu Poznań. Na teraz ani nie jest tak, że sobie zasłużył na to, żeby zostać w Poznaniu, ani że sobie na to nie zasłużył. Po prostu nie oceniam go w trakcie rozgrywek. Jesteśmy dopiero w 2/3 drogi i musimy poczekać do końca - mówi Mariusz Rumak.

Trener lechitów broni jednak swojego gracza przed zarzutami Grzegorza Mielcarskiego, eksperta programu Liga+ Extra, który zarzucił Gergo Lovrencsicsowi, że ten bardzo słabo angażuje się w grę obronną drużyny. Obecni w programie przyznali jednocześnie, że skrzydłowy Lecha grał przeciwko Lechii bardzo dobrze.

Szkoleniowiec przyznał co prawda w studiu, że zarówno Węgier, jak i Aleksandar Tonew nie za bardzo radzą sobie z grą defensywną, ale dodaje teraz, że nie zgadza się z oceną gry piłkarza przeprowadzaną na podstawie urywków z meczu. - Nikt nie będzie atakował moich piłkarzy bez mojej reakcji - podkreśla trener Lecha Poznań. - Na YouTube można znaleźć filmiki z fantastycznymi akcjami zawodników, szczególnie takich, którzy liczą na transfer do lepszego klubu. Wprost trudno uwierzyć, jak oni potrafią grać tak w piłkę. Nawet ja zrobiłbym sobie taki film, że mógłbym grać w ekstraklasie - mówi Mariusz Rumak.

Więcej o:
Komentarze (13)
Mariusz Rumak broni Gergo Lovrecsicsa: Na YouTube można znaleźć takie filmiki, że...
Zaloguj się
 • mistrzu913

  Oceniono 113 razy 81

  Mielcarski tylko się zbłaźnił bo nie ma pojęcia o trenerce ;)

 • penkin

  Oceniono 61 razy 23

  Mielcarski sprzedał się Warszawie.on i Szpakowski.zgrana para,głupek i ofiara!

 • bruna5

  Oceniono 15 razy 9

  Tacy z nich eksperci, jak z koziej dupy trąbka. Mielcarski, Wieszczycki i Kłos, mieli okazję się wykazać, jako osoby znające się na fachu, odpowiadające z transfery. Pierwszy pracował w Wiśle, a Tomkowie w ŁKSie. Ludzie interesujący się kopaną doskonale widzą, jak to się skończyło. Każdy potrafi teoretyzować, czyli być mocnym jedynie w gębie. Cała trójeczka, właśnie do takich mocarzy należy.

 • bukaj22

  Oceniono 6 razy 6

  Jak Mielcarski jest taki mądry , to niech wezmie poprowadzi jakiś klub wykorzysta swoje rzekome kontakty z Portugalii i niech coś sensownego zrobi. Denerwuje mnie ten koleś jest nakręcony na Legię jak by była nie wiadomo jakim klubem a Lecha krytykuje choć wygrał. Ok nie zagrali może jakoś genialnie le takie krytykowanie po zwycięskim meczu jest bez sensu. Podejrzewam , że Mielcarski obstawił grubą kasę na Lechie u buka i popłynął a w studio wyładował swoją frustrację. Albo już trzęsie gaciami , że jego wielka Legia nie zdobędzie Mistrzostwa i stąd taka reakcja. Wg mnie w tej rundzie Lech gra lepszą piłkę od Legii i kwestia Mistrzostwa jest sprawą otwartą.

 • drogowypies

  Oceniono 17 razy 5

  Mielcarski powinien raczej zająć się Murawskim. Jego gra to katastrofa. Każda piłka z pola przyjmowana do tyłu, każdy zwód do tyłu, każde podanie do tyłu. Teraz wiadomo, dlaczego go z Rosji wyrzucili. Ostatnio widać było jak gra Rubin Kazań - tylko i wyłącznie do przodu. Murawski tego nie umie - jesz epoki Deyny tylko w mizernym wydaniu. Dopóki Murawski będzie grał, dopóty Lech nie będzie Mistrzem. Nie ma takiej opcji panie Rumak

 • fuszi

  Oceniono 6 razy -4

  Rumak powiedział w studiu, że był to słaby mecz w wykonaniu drużyny, ale wszyscy piłkarze zagrali dobrze. Mistrz Yoda futbolu. Powinien założyć kościół.

 • ily56

  Oceniono 39 razy -9

  Rumak też zachował się jak małe dziecko, które skarży się " Mamie" że na Lech mówią bee a na Legie " super ". Dziecinada straszna, jesteś taki kozak to ich w tabeli wyprzedź, a nie przychodź do studia że Cie krytykują....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX