Marcin Kamiński: Zobaczymy, jak wytrzymamy większą liczbę meczów

- Do tej pory w Polsce mogłeś w absolutnie maksymalnym przypadku rozegrać 40 spotkań na sezon, teraz będzie można zagrać 50. Ciekawe, czy wszyscy sobie z tym poradzą. Zobaczymy, jak wytrzymamy taki rytm - mówi obrońca Lecha Poznań Marcin Kamiński dla 2x45.com.pl
Marcin Kamiński w dwóch ostatnich meczach Lecha Poznań zdobył dwa gole. Drugi z nich był szczególny, bo zadedykowany zmarłemu dziadkowi. Obrońca zapytany przez serwis 2x45.com.pl wyraził swoją opinię na temat reformy ekstraklasy. Jego zdaniem zmiana sprawi, że rywalizacja będzie trwała do samego końca, co odbiera pozytywnie.

- Może więcej ludzi będzie ciekawych, czy zespół, który po 30. kolejkach był pierwszy, potwierdzi formę w ostatnich siedmiu spotkaniach. Jest to kontrowersja, ale w jakimś stopniu na pewno poprawi atrakcyjność ekstraklasy - mówi piłkarz Lecha Poznań.

- Teraz oceniamy trochę na ślepo. Nie wiem, czy to rozwiązanie będzie lepsze czy gorsze. Mnie się wydaje, że będzie ciekawsze, ale to tylko przeczucie. Na ten moment widzę więcej plusów niż minusów - dodaje.