?Grać trzeba więcej" - Lech Poznań za reformą ekstraklasy

- Grać trzeba więcej. Wzrost liczby meczów o stawkę podniesie atrakcyjność ligi, co było celem dyskutowanych zmian - mówi na temat reformy rozgrywek T-Mobile Ekstraklasa Piotr Rutkowski z zarządu Lecha Poznań. Nieoficjalnie wiadomo, że Lech Poznań i Legia Warszawa były największymi zwolennikami wprowadzenia dodatkowej fazy rozgrywek.
- Teraz musimy jednak zrobić wszystko, by bardzo dobrze przygotować się do przyszłego sezonu. Wspólnie z pozostałymi klubami T-Mobile Ekstraklasy będziemy wnikliwie przyglądać się i oceniać nowy system rozgrywek - stwierdza Piotr Rutkowski na oficjalnej stronie Lecha Poznań.

Reforma rozgrywek

W piątek po południu rada nadzorcza Ekstraklasy SA przegłosowała projekt reformy rozgrywek. Już od przyszłego sezonu każdy zespół rozegra po siedem dodatkowych spotkań. Po pełnej, 30-meczowej rundzie zasadniczej drużyny zostaną podzielone na pół - na grupę mistrzowską i spadkową. Ich dotychczasowy dorobek zostanie podzielony na pół (i zaokrąglany do góry). W nowym etapie sezonu każdy z klubów rozegra siedem meczów (po jeden z każdym z rywali). Zespoły z miejsc 1.-4. oraz 9.-12. będą miały cztery spotkania u siebie, natomiast zespoły z miejsc 5.-8. oraz 13.-16. - trzy na swoim stadionie. Start rozgrywek nastąpi 13 lipca.

Czy reformę rozgrywek uważasz za słuszną i potrzebną?