Trener Lecha Poznań: Do mistrzostwa będzie potrzebne ponad 60 punktów. Nie ma już miejsca na potknięcia

- Pamiętamy, w jakich okolicznościach Lech Poznań wywalczył ostatnie mistrzostwo Polski, więc wszystko jest jeszcze możliwe w walce o tytuł, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że w ostatnich dziesięciu kolejkach musimy walczyć o ?maksa? - mówi Mariusz Rumak.
W ostatnich dwóch sezonach do wygrania ekstraklasy Śląskowi Wrocław i Wiśle Kraków wystarczało zdobycie 56 punktów. Ostatnim mistrzem Polski, który przekroczył granicę 60 punktów, był w 2010 roku Lech Poznań. Kolejorz miał wówczas 65 punktów, trzy więcej od Wisły Kraków, która na finiszu rozgrywek wypuściła z rąk pewny - wydawało się - tytuł. Teraz do tamtej, pasjonującej końcówki sezonu odwołuje się trener Mariusz Rumak. - Pamiętamy, w jakich okolicznościach Lech Poznań wywalczył ostatnie mistrzostwo Polski, więc wszystko jest jeszcze możliwe w walce o tytuł - mówi.

Zaznacza jednak, że jego zdaniem, w tym sezonie do zajęcia pierwszego miejsca znów potrzebne będzie ponad 60 punktów. - No chyba, że Legia przestanie punktować - zaznacza i przyznaje, że jednym z problemów Lecha w tym sezonie jest właśnie dobra postawa warszawskiej drużyny

W ekstraklasie do rozegrania zostało dziesięć kolejek, w których do zdobycia jest 30 punktów. Lech ma ich dziś obecnie 39 i, co łatwo policzyć, właściwie nie może ich już tracić, jeśli myśli o wyprzedzeniu stołecznego zespołu. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że w ostatnich dziesięciu kolejkach musimy walczyć o "maksa". Nie mamy wyjścia, musimy punktować, nie ma już miejsca na potknięcia - przyznaje Mariusz Rumak, ale podkreśla: - Żeby wygrywać i zdobywać punkty, musimy dobrze grać w piłkę, a uważam, że Lech gra teraz fajną piłkę, chyba fajnie się na to patrzy. Zobaczymy, co nam to da 2 czerwca.