Mariusz Rumak: Zamieniłbym wygrane na wyjeździe na te przed własną publicznością

- Jesteśmy bardzo zirytowani tym, że nie wygrywamy u siebie - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak przed meczem z Lechią Gdańsk, w którym lechici będą walczyli o przerwanie serii spotkań bez zwycięstwa na swoim boisku.
Od początku października i wygranej 4:0 z Piastem Gliwice piłkarzom Kolejorza nie udało się wygrać żadnego meczu w ekstraklasie rozgrywanego na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Ponieśli cztery kolejne porażki, po których nastąpił remis 0:0 z GKS Bełchatów. - Gdybyśmy mieli na koncie sześć punktów więcej, co przecież było bardzo prawdopodobne, bylibyśmy dzisiaj w innym miejscu - mówi szkoleniowiec. Nietrudno policzyć, że przy dwóch wygranych więcej na swoim stadionie lechici wyprzedzaliby w tabeli Legię Warszawa o dwa punkty. - Jesteśmy bardzo zirytowani tym, że nie wygrywamy u siebie - przyznaje trener.

Mariusz Rumak podkreśla, że jedno z głównych zadań, jakie sobie stawia, to niedopuszczenie do rozluźnienia w zespole po kolejnej, dziesiątej już, wyjazdowej wygranej Kolejorza w tym sezonie. - Nie wydaje mi się, żeby zwycięstwa na wyjeździe powodowały u piłkarzy takie podejście, że w takim razie u siebie nie musimy wygrywać. Powiem więcej. Gdybym mógł odwrócić tę sytuację, to zamieniłbym wyjazdowe zwycięstwa na te przed własną publicznością, bo przecież gramy dla swoich kibiców i wolimy, żeby przychodzili na stadion i oglądali nasze wygrane, a nie cieszyli się z nich tylko przed telewizorami - opowiada trener.

Poznański szkoleniowiec podkreśla, że zdaje sobie sprawę z tego, że świetna seria meczów wyjazdowych nie będzie trwała wiecznie. - Każda passa kiedyś się kończy. Nie jest tak, że my już zawsze będziemy wygrywali na wyjazdach, a wtedy tym bardziej będą nam potrzebne punkty zdobywane w Poznaniu - mówi i podkreśla, że mimo wszystko własne boisko jest atutem Lecha: - Jest tylko problem "wynikowy", bo gramy u siebie coraz lepiej.

Mecz Lecha Poznań z Lechią Gdańsk rozpocznie się w piątek o godz. 20.45.