Trener Lecha Poznań: Występ Kaspera Hämäläinena przeciwko Lechii Gdańsk jest możliwy

- Wszystko idzie w dobrym kierunku i wierzę, że do piątkowego wieczoru Kasper będzie gotowy do gry. On sam bardzo chce zagrać w meczu z Lechią Gdańsk - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak o Kasperze Hämäläinenie, który leczył ostatnio kontuzję odniesioną w meczu z Pogonią w Szczecinie.
Reprezentant Finlandii zszedł w poniedziałek z boiska po godzinie gry, choć tak naprawdę powinien zostać zmieniony już w przerwie po tym, jak został mocno kopnięty w nogę przez jednego z rywali. Od tego czasu Kasper Hämäläinen nie trenował, a tylko przechodził zabiegi u fizjoterapeutów Lecha. Czy zdąży się wykurować na piątkowy mecz z Lechią Gdańsk? Zdaniem trenera Kolejorza, to całkiem prawdopodobne. - Jego występ przeciwko Lechii jest możliwy. Wszystko idzie w dobrym kierunku i wierzę, że do piątkowego wieczoru Kasper będzie gotowy do gry. On sam bardzo chce zagrać w tym meczu - mówi szkoleniowiec. - Decyzję podejmę dwie godziny przed meczem - dodaje.

Mariusz Rumak uważa, że nawet nieobecność Fina, który tej wiosny jest podstawowym i wyróżniającym się piłkarzem Lecha, nie będzie tragedią. - Nie jest mi trudno wyobrazić sobie Lecha bez Kaspera. Nie ma ludzi niezastąpionych, mam bowiem na ławce rezerwowych grupę bardzo zdolnych i bardzo dobrych piłkarzy, którzy mogą go zastąpić - uważa.

Poznański szkoleniowiec nie obawia się też, że bez Kaspera Hämäläinena Lech, tak jak w końcówce rundy jesiennej, może mieć problemy z atakiem pozycyjnym w meczach na swoim boisku. - Cały czas robimy kroki naprzód, zawodnicy coraz lepiej współpracują na boisku. Mam nadzieję, że to się nie zmieni nawet wtedy, gdyby Kasper nie mógł zagrać - twierdzi trener.

Mariusz Rumak chwali też reprezentanta Finlandii, choć zastrzega, że na pełną ocenę będzie trzeba jeszcze poczekać. - Po tych pięciu kolejkach, które są za nami, mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z tego transferu. Widzę też, że Kasper może jeszcze bardziej się rozwinąć, bo nie osiągnął jeszcze kresu swoich możliwości. Proces jego aklimatyzacji w Poznaniu przebiega bardzo sprawnie, bo to bardzo otwarty człowiek, bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi. Ma dobry charakter nie tylko do grania w piłkę, ale i w szatni jest bardzo życzliwą osobą - opisuje trener Lecha Poznań.