Sport.pl

Menedżer Hämäläinena szuka dla Lecha gwiazdy z Afryki. Polecił króla strzelców z Ghany

PRZEGLĄD PRASY. Szwedzki menedżer Patrick Mörk, który pośredniczył w transferach Kaspra Hämäläinena i Kebby Ceesaya do Lecha Poznań, zapowiada ekspansję na polski rynek. - Mam świetne kontakty w Afryce, tam poszukam nowej supergwiazdy dla Lecha - mówi w rozmowie z gwizdek24.pl.
Patrick Mörk jest menedżerem od 26 lat, już w 1991 roku miał swój udział w przeprowadzce Dariusza Kubickiego z Legii Warszawa do Aston Villi. Teraz Szwed jest związany z takimi talentami jak Wojciech Pawłowski i Piotr Zieliński, młodzieżowymi reprezentantami Polski z Udinese Calcio. Szwed twierdzi w rozmowie z gwizdek24, że proponował Zagłębiu Lubin nikomu wtedy nieznanego Michaela Essiena, ale Polakom zabrakło determinacji. Zimą takiej determinacji miało zabraknąć Lechowi Poznań w sprawie innego gracza z Ghany, w przyszłości być może równie wielkiej gwiazdy futbolu. - Tej zimy zaproponowałem Lechowi zdolnego napastnika z Ghany, Ebenezera Assifuaha, ale poznaniacy nie zdecydowali się na transfer. A tydzień temu chłopak został ex aequo królem strzelców mistrzostw Afryki do lat 20 i już nie ma szans, aby trafił do Polski. Chcę jednak poszukać dla Lecha supergwiazdy w Afryce - mówi Patrick Mörk, którego z Polską łączą nie tylko interesy, ale też żona.

Więcej o:
Komentarze (2)
Menedżer Hämäläinena szuka dla Lecha gwiazdy z Afryki. Polecił króla strzelców z Ghany
Zaloguj się
  • tylko.poznanski.lech

    Oceniono 40 razy 30

    Super, tylko nie wiem czy Lech się na to zdecyduje- 3 transfery to i tak już dużo jak na Rutkowskiego- skąpca...

  • prowcklasie

    Oceniono 17 razy 9

    Jeśli ten kolo mówi prawde z Essienem, to gratuluje Zagłębiu, że go nie kupili - to byłby wielki zastój w jego karierze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX