Łukasz Teodorczyk po meczu z Pogonią Szczecin: Nic, tylko się cieszyć

Napastnik Lecha Poznań Łukasz Teodorczyk po raz drugi z rzędu wyszedł w wyjściowej jedenastce ?Kolejorza" na mecz w ekstraklasie. Tym razem znów nie strzelił gola, ale po meczu był zadowolony z wyniku i postawy drużyny.
- Nic tylko się cieszyć - mówił Łukasz Teodorczyk. - Wygrywamy na wyjeździe, na trudnym terenie. To bardzo dobry wynik, do którego trzeba w piątek dołożyć wygraną nad Lechią Gdańsk w Poznaniu i wtedy będzie idealnie.

Łukasz Teodorczyk zyskał miejsce w wyjściowej jedenastce Lecha Poznań kosztem Bartosza Ślusarskiego, chociaż ostatnio nie trenował z zespołem z Poznania. Był na zgrupowaniu kadry narodowej Waldemara Fornalika. - Tam miałem okazję trenować ze znakomitymi piłkarzami, od których można się wiele nauczyć. Na dodatek strzeliłem bramkę dla Polski, myślę więc, że sporo wyniosłem z tego zgrupowania i nie była to praca gorsza niż w Lechu - komentował.

O meczu z Pogonią Szczecin mówił: - Kontrolę nad meczem przejęliśmy już po pierwszym golu. Może były jakieś momenty, w których Pogoń Szczecin grała nieźle, ale generalnie mecz należał do nas. Szybko strzeliliśmy gola, w drugiej połowie dołożyliśmy drugiego. Byliśmy po prostu cały czas groźni, także z kontrataków.

Łukasz Teodorczyk żałował, że po akcji Karola Linettego, w której skierował piłkę do siatki, sędzia pokazał spalonego. - Na moje nieszczęście - dodał. - Bo ciągle jestem bez gola w Lechu. Mam nadzieję, że wkrótce go strzelę, poza tym ważne, że strzela Lech jako zespół.