Trener Lecha Poznań: Mateusz Możdżeń? Jestem dobrej myśli

Mateusz Możdżeń to jeden z tych piłkarzy, którzy skorzystali na sytuacji, iż połowa drużyny Lecha Poznań była ostatnio w rozjazdach w związku z meczami reprezentacji. On akurat został w Poznaniu. Trenował i ... rozmawiał z Mariuszem Rumakiem.
Kibice i obserwatorzy meczów Lecha Poznań nie mają wątpliwości, że Mateusz Możdżeń gra słabiej niż bywało to niegdyś. - Ja do takiej oceny się nie skłaniam, nie chcę oceniać w tych kategoriach, gdyż nie ma prostego porównania tego gracza z innymi. To rola dziennikarzy i kibiców - uchyla się od komentarzy trener Kolejroza Mariusz Rumak. Ogranicza się do stwierdzenia: - Mógłby wyglądać lepiej w stosunku do tego, na co go stać.

Tak było dotąd, ale teraz trener Mariusz Rumak jest dobrej myśli, jeśli chodzi o Mateusza Możdżenia. - To jeden z tych piłkarzy, którzy skorzystali na przerwie reprezentacyjnej - mówi. - Pracowaliśmy w mniejszym gronie, Mateusz nabrał pewności siebie. Rozmawiałem z nim sporo o jego grze i jestem po tym wszystkim przekonany, że on wkrótce pokaże, na co go stać.

- Moim celem nie jest doprowadzenie do tego, by Mateusz Możdżeń był lepszy od gergo Lovrencsicsa czy Aleksandara Tonewa, bo to różni piłkarze. Mnie zależy na tym, by osiągnął maksimum swoich możliwości, gdyż to będzie znaczyło, że jest w wysokiej formie - komentuje szkoleniowiec.