Czy po popisach w kadrze Aleksandar Tonew strzeli także gola dla Lecha Poznań?

Bułgar Aleksandar Tonew zdobył hat tricka w meczu eliminacji mistrzostw świata przeciwko Malcie. Nie jest to może wymagający przeciwnik, ale w kolejnym meczu z Włochami przegrał jedynie 0:2. To znaczy, że sam lechita strzelił Maltańczykom więcej goli niż wszyscy Włosi. Czy jego forma przełoży się na Lecha Poznań?
Trener Mariusz Rumak jest bardzo zbudowany dobrą grą i skutecznością Aleksandara Tonewa w kadrze Bułgarii. - Bo to znaczy, że jest dobrze przygotowany do gry - mówi. - W meczach eliminacyjnych z Maltą i Danią przebiegł wiele kilometrów, nie miał z tym problemów. Na dodatek był skuteczny i zdobył trzy gole. Pokazał, że potrafi strzelać.

Zdaniem szkoleniowca Kolejorza, gole Aleksandara Tonewa są do siebie podobne, gdyż to określony typ zawodnika. - Wróciło także szczęście, które każdemu piłkarzowi jest potrzebne - dodał. Teraz Mariusz Rumak ma nadzieję, iż szczęście dopisze Bułgarowi także w meczach Lecha, że przywiózł je z sobą z zagranicy.

W tym sezonie Aleksandar Tonew zagrał w 18 meczach ligowych Lecha Poznań, z czego w 14 od pierwszej minuty. Zdobył dwa gole - z Polonią Warszawa i Piastem Gliwice. Trzeciego gola strzelił w tym sezonie w meczu Ligi Europejskiej przeciwko Chazarowi Lenkoran.