Sport.pl

Brak stylu? Trener Lecha odpowiada Mourinho i Borussią Dortmund

PRZEGLĄD PRASY. Przegląd Sportowy w rozmowie z trenerem Lecha Mariuszem Rumakiem przytacza zarzut Grzegorza Mielcarskiego, że poznański zespół nie ma stylu, który mają np. Korona Kielce i Górnik Zabrze. Szkoleniowiec pyta: - A na którym miejscu jest Korona?
Mariusz Rumak tłumaczy w Przeglądzie Sportowym, że ważniejsze od stylu są dla niego punkty i lokata w tabeli. Nie chcę w żaden sposób porównywać się do Jose Mourinho, ale on podczas pierwszego roku pracy w Chelsea powiedział: ''Zobaczcie, kto jest na którym miejscu. Wychwalany za styl gry Arsenal zajmuje piąte, szóste miejsce'' - mówi trener Lecha Poznań. - Borussia Dortmund w meczu z Realem utrzymywała się przy piłce przez 38 procent czasu gry. Mimo to kontrolowała spotkanie i zwyciężyła - dodaje i tłumaczy, że gra Lecha wysokim pressingiem w okresie przygotowawczym dała słabe rezultaty, bo zespół po intensywnej obronie nie miał świeżości po odbiorze piłki.

Więcej o:
Komentarze (4)
Brak stylu? Trener Lecha odpowiada Mourinho i Borussią Dortmund
Zaloguj się
 • prezesnakoulma

  Oceniono 16 razy 14

  Z jednej strony zgodzę się z brakiem stylu i z tym że niechętnie się siada do meczu takiego zespołu. Zdecydowanie wolę Górnika oglądać ale z drugiej strony myślę że trzeba Rumaka uszanować bo nie wiele ma jeśli chodzi o grajków a jestem zdania że wciąż duże szanse na mistrza Polski.
  W naszych realiach jednak zawsze dostanie po łbie za porównanie do Mourinho. Nawet jeśli się nie porównał to i tak wiele osób to tak odbierze.

 • trottel

  Oceniono 7 razy 5

  korona i styl? wytnij każdego w innej koszulce , który jest koło ciebie, to nie styl. fakt, że Lech gra padakę i jest drugi... to jest rekord świata. chociaż obecny miszcz polski to też jest wydarzenie milenijne wręcz

 • s.potter

  Oceniono 11 razy -5

  Oczywiście, że Korona ma swój styl i wcale nie polega on na wycinaniu rywali. Argument Rumaka jest żałosny, zresztą nie pierwszy raz. Przecież Korona przed poprzednim sezonem była uznawana za głównego kandydata do spadku - bez pieniędzy, gwiazd, uznanego trenera. A to właśnie dzięki temu stylowi, myślę, że za sprawą trenera Ojrzyńskiego, stała się bardzo solidną drużyną środka tabeli zdolną pokonać najlepszych (szczególnie u siebie), mimo iż jej potencjał organizacyjno-finansowy nie zmienił się od tego czasu. A Rumak ma rzekomo najlepszą drużynę w Polsce (przynajmniej wg niego), a swoją niezwykłą skuteczność opiera na fuksie... Nie ma chyba łatwiejszego do rozgryzienia zespołu niż Lech, zwłaszcza u siebie, gdzie trzeba atakować i właśnie ten styl decyduje o potencjalnym sukcesie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX