Sport.pl

Pogoń Szczecin - Lech Poznań: Strzelał gole Lechowi, teraz liczy, że kibice Pogoni wskażą drogę do bramki

Maciej Stolarczyk, były piłkarz Pogoni Szczecin i Wisły Kraków, został nowym asystentem trenera Dariusza Wdowczyka. Razem z nim poprowadzi portowców w meczu przeciwko Lechowi Poznań w najbliższy poniedziałek.
Jako były piłkarz szczecińskiego klubu Maciej Stolarczyk doskonale wie, jaką wagę mają dla kibiców obu ekip te pojedynki. W materiale filmowym na stronie internetowej Pogoni Szczecin mówi o tym, że na kibiców liczy przede wszystkim.

- Doskonale wiemy, jak Lech Poznań gra na wyjazdach. Od września jest na nich niepokonany. Mamy tego świadomość - mówi Maciej Stolarczyk. - Liczymy jednak na to, że kibice Pogoni stworzą na stadionie znakomitą atmosferę. Kiedy już nie będziemy widzieli bramki przeciwnika, to nam ją wskażą. Wskażą nam drogę do niej.

więcej tutaj

Maciej Stolarczyk grał w barwach szczecińskiej Pogoni w latach 1990-1999 oraz w sezonie 2001/2002. Większy rozgłos przyniosły mu występy w Wiśle Kraków w czasach jej świetności w poprzedniej dekadzie. Asystent Dariusza Wdowczyka ma na koncie gola strzelonego Lechowi 11 marca 1995 roku, gdy Pogoń pokonała go w Szczecinie 3:2. Był to niezwykle dramatyczny mecz, lechici prowadzili bowiem 2:1 jeszcze minutę przed końcem i wtedy Pogoń rozstrzygnęła spotkanie. Tamten mecz w Kolejorzu pamięta grający wciąż w poznańskich barwach Piotr Reiss. Strzelił wtedy gola.Więcej o:
Skomentuj:
Pogoń Szczecin - Lech Poznań: Strzelał gole Lechowi, teraz liczy, że kibice Pogoni wskażą drogę do bramki
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX