Sport.pl

Kibice Lecha Poznań protestują przeciwko platformie nc+

Kibice Lecha Poznań kolportują na Facebooku protest Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców przeciwko zmianie cen za oglądanie polskiej ekstraklasy w telewizji, do których dojdzie po połączeniu Canal+ i nSport w jednej platformie. ?My - kibice ligowi nie chcemy płacić ani złotówki więcej za dostęp do ekstraklasy w nc+! Dlatego razem musimy głośno przemówić przeciw krzywym zmianom nc+? - piszą
To protest przeciwko zmianie cen za możliwość oglądania polskiej piłki ligowej w telewizji. Do tej pory transmisje meczów kibice mogli oglądać na Canal+ i Canal+ Sport. Płacili 39 złotych. Teraz będzie to minimum 79 złotych.

Transmisje pokazywać będą: Canal+, Canal+ Sport, Canal+ Family oraz nSport. Żeby mieć dostęp do wszystkich, potrzebny jest pakiet premium za 119 złotych. W tańszym pakiecie silver za 79 złotych dostępne są mecze transmitowane na kanale Canal+ Family i Family 2. Kibice twierdzą, iż nie mają żadnej gwarancji, że dotychczasowe pakiety pozwolą im obejrzeć wszystkie mecze. Tylko dopłata i wykupienie pakietu za 119 złotych taką gwarancję daje.

"My - kibice ligowi nie chcemy płacić ani złotówki więcej za dostęp do Ekstraklasy w nc+!!! Dlatego RAZEM musimy głośno przemówić przeciw krzywym zmianom nc+" - piszą na profilu Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców na Facebooku, a informacja o proteście jest kolportowana dalej.

"Swojej drużynie kibicujemy na stadionach, ale lubimy podejrzeć też konkurencję, czyli śledzić Ekstraklasę. To z tego właśnie powodu spora część kibiców ligowych zakupiła C+. Po fuzji nc+ oferuje tę samą usługę w znacznie wyższej cenie. I w tym jest problem. Problem kibiców, ale też sponsorów" - piszą kibice na Facebooku i w komentarzach liczą na to, że sprawą zainteresuje się prezes PZPN Zbigniew Boniek i sponsorzy polskiej piłki. Kibice przygotowali nawet logo, na którym czytamy: "@Boniek, @T-Mobile - pomóżcie nam, nc+ utrudnia dostęp do ekstraklasy, a na tym wózku jedziemy wspólnie".

Kibice protestują, ale prezes nc+ Julien Verley zapowiedział, że fala krytyki nie spowoduje zmiany oferty, przewidziane są natomiast promocje. Uważał, że negatywne opinie abonentów są wynikiem niezrozumienia ofert.

W czwartek opublikował oświadczenie: "Reakcja abonentów na ofertę NC+ przerosła nasze możliwości odpowiedzi. Z żalem przyznajemy, że mieliśmy problemy komunikacyjne, które spowodowały niezadowolenie części naszych abonentów. Wszystkie głosy traktujemy bardzo poważnie i w najbliższych dniach na nie odpowiemy. Powiększyliśmy zasoby naszych biur obsługi klienta, aby ułatwić z nami kontakt. W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy dajemy naszym abonentom możliwość poznania autorskich kanałów tematycznych. Od dziś przez 3 miesiące wszyscy abonenci platformy N będą mieli dostęp do kanałów MiniMini+ HD, Ale kino+ HD, Planete+HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, TeleToon+HD/Hyper+ HD. Abonenci Cyfry+ będą mieli natomiast dostęp do kanału nSport HD/SD. Oznacza to, że obecni abonenci Cyfry+ będą mogli obejrzeć nadchodzące ćwierćfinały Ligi Mistrzów UEFA (łącznie z meczem 9 kwietnia Borussia Dortmund vs. Malaga CF, transmitowanym wyłącznie w nSport) oraz rozpoczęcie nowego sezonu ENEA Ekstraligi Żużlowej."

Więcej o:
Komentarze (6)
Kibice Lecha Poznań protestują przeciwko platformie nc+
Zaloguj się
 • h39

  Oceniono 95 razy 91

  Popieram protest kibiców polskich. To co zrobiło kierownictwo Cyfry + jako większościowego udziałowca, jest świństwem największego kalibru. Dziwię się, że Urząd ds. Konkurencji zgodził się na przejęcie platformy "n". Platforma nc+ stała się monopolistą w sportach o największej oglądalności, co jest niewątpliwie łamaniem prawa.

 • robsonrb

  Oceniono 86 razy 80

  "Julien Verley zapowiedział, że fala krytyki nie spowoduje zmiany oferty" ale spowoduje zmianę prezesika - gdybyś był polakiem to powiedziałbym abyś spier...ł na szczaw a tak powier spier...j na żaby!!!!!!!!!!!!!

 • do_pieca

  Oceniono 37 razy 31

  10 lat byłem zadowolonym abonem C+, teraz to sie chyba tylko aboni n-ki cieszą z fuzji bo szczerze to niech mi spie...ją z tymi tvn'ami. Kumwa i żeby na na liście programów na pierwszym miejscu wrzucić taki syf jak TVN i dalej reszte badziewi Waltera, absurd. Platforma, która w moich oczach uchodziła za najsolidniejszą, gdzie było widać dbałość o jakość oferty teraz skundliła się po całości. Przeczułem to i badawczo wysłałem wypowiedzenie do kończącej się umowy i za miesiąc będę wolny w tej kwestii. BOK dzwonią i oferują nowe warunki, wciskają promocje w których sami się gubią. Polecam dopytywać się o nazwiska dzwoniących i zapisywać ich oferty promocyjne. Oni nie są też tam bezkarni i chcą też nieraz przykozaczyć ilością wciśniętych ofert a ich rozmowy są nagrywane.

  W orange niedawno konsultantka obiecała mi internet na nowych warunkach (DSL 40), umowa która przyszła przedstawiała co innego niż ustalaliśmy. Technicy zajęli się przełączaniem mojej linii na nowe warunki, które dostępne byłyby dopiero gdzieś w czerwcu dopiero, jak się dowiedziałem. Zrobiłem im taki młyn, że owa pani wyleciała z roboty, mnie przeproszono z samej góry i podłączono stary net w trybie natychmiastowym- neo 20mbit.

 • hellme

  Oceniono 12 razy -10

  Drodzy Prostestujący Kibice, won sprzed komputera, zamiast pisać protesty i kisić we własnym sosie, zajmijcie się swoim życiem, zaróbcie trochę pieniędzy i miejcie w poważaniu czy to będzie 19 czy 119.
  A jak mi ktoś napisze, że bieda w kraju, to odpowiadam, co w głowie(nie chodzi o wykształcenie) to w portfelu.

 • glencok

  Oceniono 68 razy -44

  "kibice lecha" już raz protestowali przeciw telewizji kopiąc w plecy operatorkę kamery na stadionie w Bydgoszczy. prawdziwi kibice

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX