Aleksandar Tonew tym razem nie strzelił, ale wynik Bułgarii - dla niej korzystny [WIDEO]

Wyjazdowy remis 1:1 z Danią w Kopenhadze stawia reprezentację Bułgarii w dobrej sytuacji w grupie w walce o awans na mistrzostwa świata w Brazylii. Drużyna Aleksandara Tonewa z Lecha Poznań jest na drugiej pozycji.
Bułgarzy przystąpili do meczu z Danią w Kopenhadze po pogromie Malty aż 6:0. Na duńskim boisku objęli prowadzenie w 51. minucie. Tym razem gola nie strzelił jednak Aleksandar Tonew (grał pełne 90 minut), ale Stanisław Manoliew - zawodnik londyńskiego Fulham. Lechita mu jednak asystował.

Dania wyrównała niespełna kwadrans później z rzutu karnego. Remis 1:1 to wynik niezły dla Bułgarów, którzy utrzymali drugie miejsce w tabeli. Mają 10 punktów w sześciu meczach i o dwa wyprzedzają Czechy i o cztery właśnie Danię - te dwie drużyny rozegrały jednak o jeden mecz mniej. Prowadzą Włosi z 13 punktami.

Bułgaria ma mecz z Czechami u siebie, wyjazd do Włoch oraz teoretycznie łatwiejsze pojedynki z Armenią i Maltą. Bezpośredni awans na mundial zdobywa zwycięzca grupy, a wicemistrz może zagrać w barażu.