Sport.pl

Christo Stoiczkow ostrzega Danię przed Tonewem. ''Ognista forma''

Christo Stoiczkow, najsłynniejszy bułgarski piłkarz w historii i zdobywca Złotej Piłki France Football w 1994 roku, przed wtorkowym meczem swoich rodaków w Kopenhadze zwraca uwagę, że Dania może mieć problemy zwłaszcza z Aleksandarem Tonewem. Piłkarz Lecha Poznań zdobył trzy gole w poprzednim spotkaniu eliminacji mistrzostw świata 2014 z Maltą.
Christo Stoiczkow bardzo chwali obecną reprezentację Bułgarii i ma nadzieję, że będzie ona pierwszą od 1998 roku, która zagra w mistrzostwach świata. - Ten zespół może pokonać wszystkich w grupie - mówi Christo Stoiczkow cytowany przez Sporten.dk. - Nie byłem pod wrażeniem gry Danii w Sofii. Bułgaria była wyraźnie lepsza do czasu, gdy zaczęła grać w osłabieniu po czerwonej kartce. Możemy wygrać bitwę w Kopenhadze, nie ma wątpliwości. To pierwszy tak dobry i stabilny zespół od dawna. Może awansować do mistrzostw - mówi optymistycznie Christo Stoiczkow.

Legenda europejskiego futbolu, były piłkarz takich klubów jak FC Barcelona, AC Parma i CSKA Sofia, przed meczem Dania - Bułgaria szczególnie wyróżnia piłkarza Lecha Poznań, Aleksandara Tonewa, twierdząc, że Dania może mieć problemy zwłaszcza z Aleksandarem Tonewem, który jest w ognistej formie.

Christo Stoiczkow zna Tonewa od dłuższego czasu. To między innymiza jego sprawą, bułgarski skrzydłowy przeszedł do Lecha Poznań, wówczas trenera Jose Bakero.

Bułgar Aleksandar Tonew to:
Więcej o: