Bartosz Ślusarski to największy jajcarz w Lechu Poznań. Tu jest królem strzelców

Kierownik zespołu Lecha Poznań Dariusz Motała w materiale przygotowanym przez LechTV odpowiada na pytania kibiców nadesłane mu mailowo, m.in. dlaczego ?Kolejorz? nie wygrywa u siebie, ile kosztuje wyjazd na mecz wyjazdowy czy dlaczego Luis Henriquez nie dziękuje kibicom za doping.
Dariusz Motała wyjaśnił m.in., że Panamczyk Luis Henriquez zaraz po meczu najczęściej poświęca czas swojej rodzinie, która jest zawsze obecna i biegnie często natychmiast do swojego synka Giovanniego. Zapewnił, że szanuje kibiców Lecha Poznań i ich doping.

Kierownik poznańskiej drużyny zdradził także, że koszt zorganizowania meczu wyjazdowego - z transportem, noclegami, posiłkami dla ok. 30 osób - to mniej więcej 15-20 tys. zł. Gdyby Lech latał samolotami na mecze koszt byłby wyższy, ale za to czas podróży krótszy. Opcji podróży powietrznej jednak w Polsce za bardzo nie ma.

Jego zdaniem klub ma dobrą markę i skoro chcą się z nim wiązać gracze innych topowych klubów w Polsce, tacy jak Łukasz Trałka czy Łukasz Teodorczyk, to znaczy, że jest wypłacalny i stabilny.

Na pytanie, dlaczego Lech nie wygrał pięciu ostatnich meczów u siebie, nie potrafił odpowiedzieć. - Jestem na każdej odprawie, zgrupowaniu i nie widzę większych różnic w przygotowaniach do meczów u siebie i na wyjeździe. Naprawdę nie wiem, dlaczego tak jest. Bardzo chcemy wygrywać u siebie, w domu. Nawet bardziej niż na wyjazdach - mówił.

Najmniej problemu miał z odpowiedzią na pytanie, kto jest największym jajcarzem w "Kolejorzu". - Bez wątpienia Bartek Ślusarski. Pod tym względem jest już królem strzelców - przyznał.

Wśród zabawnych sytuacji, jakie mu się przytrafiły na stanowisku kierownika zespołu, wskazał wpisanie niegdyś przez siebie do protokołu dziesięciu graczy na mecz z Polonią Bytom. Oczywiście omyłkowo, co zdołał skorygować. Trener bytomian Dariusz Fornalak zdążył już jednak zauważyć, że Lech jest tak pewny siebie, iż postanowił wygrać z nimi w dziesięciu.

Cały materiał przygotowany przez LechTV znajduje się tutaj