Lech Poznań wskrzesza zespół rezerw. W której lidze wystartuje Lech II Poznań?

Lech II Poznań - przez wiele lat drużyna rezerw Kolejorza grała pod taką nazwą w niższych ligach w Polsce. Teraz ta nazwa i ta drużyna wracają do gry, gdyż zlikwidowane zostały rozgrywki Młodej Ekstraklasy. W której lidze zagrają wskrzeszone rezerwy Lecha?
Ekstraklasa SA podjęła decyzję o zlikwidowaniu rozgrywek Młodej Ekstraklasy . Zastąpi ją Centralna Liga Juniorów, w której Kolejorz zapewne wystartuje.

Jak jednak czytamy na stronie internetowej Lecha Poznań, po likwidacji Młodej Ekstraklasy w klubie podjęto już decyzję także o przywróceniu zespołu rezerw. Lech II Poznań po raz ostatni w ligowych rozgrywkach startował w sezonie 2006/2007, gdy zajął 13. miejsce w III lidze (wg obecnej nomenklatury II lidze). Drużyna rezerw Kolejorza do walki o ligowe punkty powróci od nowego sezonu. Na razie jeszcze jednak nie wiadomo, czy lechici wystartują w drugiej czy w trzeciej lidze. Ta decyzja należy do klubu.

W drugiej lidze piłkarskiej rywalizują takie zespoły jak Jarota Jarocin, Calisia Kalisz czy Tur Turek. W lidze trzeciej grają np. Ostrovia Ostrów Wlkp., Górnik Konin, Polonia Leszno, Polonia Środa Wlkp. czy Unia Swarzędz. Zespoły te, które pochodzą z miast pełnych kibiców Lecha, miałyby okazję grywać z Kolejorzem w lidze.

Kajetan Olszewski z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wyjaśnia: - Rezerwy Lecha mają prawo wznowić rozgrywki w tej lidze, w której je zakończyły. Mogą także grać w lidze niższej. To ich decyzja.

Więcej o: