Najbliższy rywal Lecha Poznań zwolnił trenera

Artur Skowronek nie jest już trenerem Pogoni Szczecin, najbliższego ligowego rywala Lecha Poznań. Zarząd klubu zwolnił we wtorek nie tylko jego, ale też cały sztab szkoleniowy.
Komunikat w tej sprawie klub ogłosił o godz. 11.35. Razem ze Skowronkiem pracę w Pogoni kończą jego asystent Grzegorz Mokry i trener bramkarzy Grzegorz Żmija. Nazwisko nowego trenera ma być znane w środę o godz. 12. Wśród kandydatów na to stanowisko wymieniało się Michała Probierza, ale te informacje dementował w piątek wiceprezes Pogoni Grzegorz Smolny.

Jeszcze w czwartek Artur Skowronek mówił, że "czuje zaufanie prezesów". - Żadnego ultimatum nie ma. Ja go nie czuję - twierdził w rozmowie ze szczecin.sport.pl.

Pogoń wiosną przegrała trzy z czterech meczów ligowych, w ostatni weekend uległa Wiśle Kraków 0:2. Kolejny mecz zespół ze Szczecina zagra w lany poniedziałek, jego rywalem będzie Lech Poznań - niepokonany na wyjeździe od siedmiu spotkań wicelider ekstraklasy. Zimą Pogoń i Lech spotkały się w sparingu we Wronkach, ekipa ze Szczecina zrobiła dobre wrażenie i wygrała 1:0 po golu Ediego Andradiny z rzutu karnego. Wtedy Artur Skowronek był dobrej myśli. - Nie oglądamy się na dolne rejony tabeli, patrzymy raczej w górę - mówił.