Lech Poznań składa Lechii Gdańsk kondolencje, kibice "Kolejorza" zbierają krew

Po tragicznym wypadku pod Włocławkiem, w którym zginęło dwóch kibiców Lechii Gdańsk wracających z meczu z Gliwic, a ponad 20 znalazło się w szpitalach w stanie ciężkim, kibice "Kolejorza" organizują zbiórkę krwi dla rannych.
Jeden z autobusów wiozących kibiców Lechii Gdańsk z meczu z Piastem w Gliwicach przy fatalnych warunkach na drodze, ataku zimy i padającym śniegu przewrócił się i wpadł do rowu. Dwóch kibiców przygniecionych kadłubem autobusu zginęło, dziesiątki zostało rannych, z czego ponad 20 - ciężko.

Wstrząśnięci tym wypadkiem kibice piłkarscy z całej Polski organizują zbiórkę krwi dla tych rannych, którzy znaleźli się w szpitalach we Włocławku i Aleksandrowie Kujawskim. Informacje dotyczące zbiórki są kolportowane przez Facebook także przez fanów Lecha Poznań, którzy na co dzień żyją w sporze z kibicami Lechii Gdańsk. Dołączona jest do nich prośba o pomoc.

Krew każdej grupy można oddawać w każdej stacji krwiodawstwa, także w Poznaniu. Trzeba jednak dodać w wypełnianej ankiecie, iż jest ona przeznaczona dla poszkodowanych w wypadku kibiców Lechii i powinna być skierowana do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Kibice Lecha Poznań przekazują także apel Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" o modlitwę za zmarłych i ciężko rannych.

Klub Lech Poznań na swojej stronie internetowej złożył kondolencje Lechii Gdańsk. Czytamy w nich: "Z ogromnym smutkiem przeczytaliśmy informacje, jakie dotarły do nas, o tragedii, jaka spotkała kibiców Lechii Gdańsk dzisiaj nad ranem. Kibice są największą wartością każdego klubu, dlatego gdy któryś z nich ginie lub zostaje ranny w czasie wyjazdu za swoją drużyną, jest to szczególna tragedia dla klubu, jego sympatyków oraz wszystkich kibiców w Polsce. KKS Lech Poznań składa najszczersze wyrazy współczucia oraz słowa wsparcia dla poszkodowanych kibiców, ich rodzin oraz Lechii Gdańsk".