Sport.pl

Lech Poznań składa Lechii Gdańsk kondolencje, kibice "Kolejorza" zbierają krew

Po tragicznym wypadku pod Włocławkiem, w którym zginęło dwóch kibiców Lechii Gdańsk wracających z meczu z Gliwic, a ponad 20 znalazło się w szpitalach w stanie ciężkim, kibice "Kolejorza" organizują zbiórkę krwi dla rannych.
Jeden z autobusów wiozących kibiców Lechii Gdańsk z meczu z Piastem w Gliwicach przy fatalnych warunkach na drodze, ataku zimy i padającym śniegu przewrócił się i wpadł do rowu. Dwóch kibiców przygniecionych kadłubem autobusu zginęło, dziesiątki zostało rannych, z czego ponad 20 - ciężko.

Wstrząśnięci tym wypadkiem kibice piłkarscy z całej Polski organizują zbiórkę krwi dla tych rannych, którzy znaleźli się w szpitalach we Włocławku i Aleksandrowie Kujawskim. Informacje dotyczące zbiórki są kolportowane przez Facebook także przez fanów Lecha Poznań, którzy na co dzień żyją w sporze z kibicami Lechii Gdańsk. Dołączona jest do nich prośba o pomoc.

Krew każdej grupy można oddawać w każdej stacji krwiodawstwa, także w Poznaniu. Trzeba jednak dodać w wypełnianej ankiecie, iż jest ona przeznaczona dla poszkodowanych w wypadku kibiców Lechii i powinna być skierowana do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Kibice Lecha Poznań przekazują także apel Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" o modlitwę za zmarłych i ciężko rannych.

Klub Lech Poznań na swojej stronie internetowej złożył kondolencje Lechii Gdańsk. Czytamy w nich: "Z ogromnym smutkiem przeczytaliśmy informacje, jakie dotarły do nas, o tragedii, jaka spotkała kibiców Lechii Gdańsk dzisiaj nad ranem. Kibice są największą wartością każdego klubu, dlatego gdy któryś z nich ginie lub zostaje ranny w czasie wyjazdu za swoją drużyną, jest to szczególna tragedia dla klubu, jego sympatyków oraz wszystkich kibiców w Polsce. KKS Lech Poznań składa najszczersze wyrazy współczucia oraz słowa wsparcia dla poszkodowanych kibiców, ich rodzin oraz Lechii Gdańsk".

Więcej o:
Komentarze (5)
Lech Poznań składa Lechii Gdańsk kondolencje, kibice "Kolejorza" zbierają krew
Zaloguj się
 • pablo14789

  Oceniono 15 razy 13

  Czytamy o wypadku kibiców ale oczywiście musi się pojawić wątek o smoleńsku dajcie spokój i uszanujcie zmarłych i rannych kibiców

 • wilk.krakus44

  Oceniono 9 razy 9

  Jesteś pier...ty . Gdybyś pało był kibicem choćby podwórkowej drużyny to zrozumiałbyś sens tego przesłania

 • wilk.krakus44

  Oceniono 7 razy 7

  Bracia pogrążamy się z Wami w smutku i żałobie!!!

 • maciej2538

  0

  Wszystkim kibicom poszkodowanym w tym wypadku zyczę zdrowia a rodzinom ofiar składam
  kondolencje

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 48 razy -40

  To był zamach !!!
  Tam był trotylu !!!
  Pancerna brzoza !!!
  Wina TUSKA ! ! !

  Wierny kibic zwycieskich drużyn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX