Luis Henriquez jedzie na mecz reprezentacji Panamy, a ta ma kłopoty

Mecze z Jamajką i Hondurasem, na które udaje się obrońca Lecha Poznań Luis Henriquez, będą miały ogromne znaczenie w walce reprezentacji Panamy o pierwszy w dziejach awans na mundial. A jej selekcjoner Julio Dely Valdes ma sporo problemów przed tymi meczami.
Akurat obrońca Lecha Poznań wielkiego problemu nie stanowi, chociaż i jego podróż z Europy jest sporym obciążeniem dla jego organizmu. Panama narzeka na to w podobnym stopniu jak Lech Poznań po powrotach Luisa Henriqueza do Polski, gdy wymaga on odpoczynku.

Selekcjoner Julio Dely Valdes ma jednak w zespole kilku kontuzjowanych graczy. Do dobrego strzelca Luisa Tejady i pomocnika Alberto Quintero doszedł jeszcze pierwszy bramkarz Jaime Penedo. A atmosferę w reprezentacji Panamy popsuła historia z Hernandezem, ale nie Luisem, lecz Amilcarem - zawodnikiem grającym w lidze kolumbijskiej. Otóż piłkarz ten nie wyszedł w podstawowym składzie na pierwszy mecz Panamczyków w eliminacjach, przeciwko Kostaryce. Padł wtedy remis 2:2 . Trener Julio Dely Valdes chciał, aby Amilcar Henriquez wszedł na murawę jako rezerwowy i wyznaczył go do zmiany, ale zawodnik... odmówił. Został zatem usunięty z kadry narodowej dyscyplinarnie.

W piątek 22 marca targana kłopotami reprezentacja Panamy zagra w Kingston z Jamajką.