Sport.pl

Podstawowy obrońca Lecha Poznań podpisał nowy kontrakt

Luis Henriquez przedłużył kontrakt z Lechem Poznań. Umowa reprezentanta Panamy z klubem będzie ważna przez kolejne dwa lata od zakończenia trwającej, czyli do końca sezonu 2014/2015. Rozmowy zakończyły się jeszcze w niedzielę przed wyjazdem Luisa na zgrupowanie reprezentacji - informuje oficjalna strona klubu.
Jeszcze w grudniu trener Mariusz Rumak deklarował, że Luis Henriquez jest ważnym piłkarzem jego zespołu i będzie chciał, by został w nim dłużej. - Nie mam co do tego wątpliwości. Dostanie ofertę na nie gorszych warunkach niż do tej pory. Czy ją przyjmie? To decyzja piłkarza - mówił szkoleniowiec Lecha Poznań, który bardzo komplementował Panamczyka: - Nie ma drugiego takiego gracza jak Luis. On nigdy nie narzeka, nigdy nie mówi, że coś go boli. Występuje nawet obolały, przez co właściwie cały czas gra z permanentnymi kontuzjami. Jeśli Luis Henriquez mówi, że coś mu dolega, to naprawdę sprawa musi być poważna.

Od 2007 roku reprezentant Panamy rozegrał prawie sto meczów w polskiej ekstraklasie.

- Bardzo nam zależało, aby przedłużyć umowę z Luisem, który w ostatnich latach był podstawowym zawodnikiem zespołu. Dla nas równie ważne było to, że mimo upływającej za kilka miesięcy umowy Luis cały czas podkreślał, że chce pozostać w klubie - powiedział Piotr Rutkowski, członek zarządu ds. sportu Lecha Poznań.

Który z tych obrońców Lecha Poznań najbardziej zasługuje na grę w pierwszym składzie?
Więcej o:
Komentarze (3)
Podstawowy obrońca Lecha Poznań podpisał nowy kontrakt
Zaloguj się
 • thekamyll

  Oceniono 32 razy 28

  Najlepszy lewy obrońca ligi zostaje z nami ! :)

 • mccudden

  Oceniono 14 razy -14

  tani zespół, tani trener.

  Droga jest tylko familia Rutkowskich.

  Może zrobimy akcję: kupujemy najtańsze bilety i pod stadionem czekamy na wygraną Lecha na własnym boisku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX