Lech Poznań - GKS Bełchatów. 100 szans Kolejorza na strzelenie gola?

- Przejście z obrony do ataku i odwrotnie to sprawa absolutnie kluczowa, znacznie ważniejsza niż stałe fragmenty gry czy jakikolwiek inny element. To wtedy bowiem decyduje się, czy mecz się wygrywa czy nie - uważa trener Lecha Poznań Mariusz Rumak przed meczem z GKS Bełchatów.
Zdaniem trenera Mariusza Rumaka Kolejorz grywał już mecze, w których skutecznie radził sobie z tym newralgicznym elementem. Miał jednak takie, w których w ogóle to nie wychodziło, i właśnie te spotkania kończyły się przegranymi u siebie - chociażby pojedynek z Legią Warszawa jesienią ubiegłego roku.

Teraz lechici intensywnie pracują nad tym, by szybko i sprawnie przechodzić z obrony do ataku i z powrotem. Z grającym z kontry GKS Bełchatów może to być szczególnie ważne. - Badania wskazują na to, że w meczach na wysokim poziomie posiadanie piłki zmienia się od 250 do 300 razy - przypomina trener Mariusz Rumak. - To znaczy, że mamy około 100 okazji, gdy rywal nie jest dobrze ustawiony i możemy zdobyć gola, ale równocześnie może około 150 sytuacji, w których ustawieni jesteśmy źle i to my możemy ponieść straty. Tak właśnie Borussia Dortmund sięgnęła po mistrzostwo, dzięki tej umiejętności - mówi.

Mecz Lecha Poznań z GKS Bełchatów rozpocznie się w sobotę o godz. 18 na stadionie przy ul. Bułgarskiej.