Ivan Djurdjević: Dążyć, dążyć, dążyć. Nawet na siłę

Serbski obrońca Ivan Djurdjević jest jednym z najbardziej doświadczonych graczy Kolejorza. Jak mówi, ciągle jest do jego dyspozycji. W sprawie fatalnej passy Lecha w meczach u siebie mówi: - Jesteśmy w takiej sytuacji, że teraz trzeba wygrać za wszelką cenę. Nawet na siłę.
Serb dodaje: - Rzeczywiście, ta passa jest irytująca. Nie możemy wygrać od kilku spotkań. Mam swoje zdanie na temat tego, dlaczego tak się dzieje, ale zachowam je dla siebie. Powiedzieć mogę tyle, że trzeba to koniecznie zmienić.

Ivan Djurdjević dodaje, że to będzie wymagało dużej koncentracji, sporych sił i wielkiego naporu Lecha. - Choćby to nie było do końca zgodne z naszą filozofią gry, to tym razem trzeba wyjść i na siłę wbić Bełchatowowi bramkę. 10, 20, 30 minut ostrego ataku, dopóki nie strzelimy. Na siłę, na maksa - tłumaczy. - Narzucenie rywalom dominacji będzie warunkiem złamania złej serii, a trzeba to zrobić jak najszybciej. Także jak najszybciej w meczu, najlepiej na samym jego początku.

- Nie jest bowiem tak - dodaje Serb - że gramy źle. Przegrywamy nawet dobre mecze, jak z Polonią Warszawa, gdy ta strzela przypadkową bramkę właśnie na początku spotkania. To wskazuje na koncentrację jako element do poprawy. Naszym zadaniem jest dążyć, dążyć, dążyć. Na siłę, od pierwszej sekundy. I zamierzamy to zrobić. Co ważne, zamierzamy to zrobić z kibicami, których proszę o pomoc właśnie w tej presji, w tym dążeniu i naporze na Bełchatów. Mecz bowiem musimy wygrać najpierw w głowach.

- GKS Bełchatów nie ma ciśnienia. My tak - dodaje. - Oni mogą jedynie spróbować zepsuć plany kolejnego klubu z czołówki. To nie takie trudne. Na dodatek od początku rundy nie przegrali meczu i trudno strzelić im gola.

Ivan Djurdjević skończył w lutym 36 lat. - Nadal jestem do dyspozycji Lecha - zaznacza. - W krajach Europy Wschodniej jest taki zwyczaj, że jeśli gracz przekroczy pewien limit wieku, uznaje się go za zbyt starego. A przecież jest wiele wielkich klubów w Europie, które korzystają z graczy zaawansowanych wiekiem. Lech także potrzebuje takich graczy.

Jakim rozstrzygnięciem zakończy się mecz Lech Poznań - GKS Bełchatów?