Gdzie wylądował Joël Tshibamba, były gracz Lecha Poznań? W spadkowiczu ligi Chin

Urodzony w dawnym Zairze (dzisiaj - Demokratyczna Republika Konga) napastnik Joël Tshibamba, który w sezonie 2010/2011 reprezentował barwy Lecha Poznań, podpisał kontrakt z Henan Jianye. To druga liga chińska.
Klub Henan Jianye pochodzi z miasta Zhengzhou we wschodnich Chinach. To niby prowincja, a jednak miasto to liczy ponad 2 mln mieszkańców, a cała prefektura miejska - przeszło 6 mln. Miasto ma uniwersytet i port lotniczy. Jest bez porównania większe od Poznania.

Henan Jianye to spadkowicz z ekstraklasy Chin, teraz gra w drugiej lidze. Tutaj można zobaczyć, jak wygląda infrastruktura stadionu i treningi . W klubie tym przed laty grał reprezentant Polski Emmanuel Olisadebe. Stadion w Zhengzhou mieści 30 tysięcy kibiców.

Joël Tshibamba opuścił Lecha Poznań zimą 2011 roku, za czasów trenera Jose Bakero. Grał w greckim klubie AE Larissa, skąd był też wypożyczony do rosyjskich Krylii Sowietow Samara. Z greckim klubem rozstał się w nieładny sposób - nie wrócił po noworocznej przerwie do treningów z AE Larissą. Był widziany na treningu amatorskiej drużyny NEC Nijmegen w Holandii. Teraz wylądował w Chinach.

CZY JOEL TSHIBAMBA BYŁ DOBRYM PIŁKARZEM?