Rezerwowy z Lecha Poznań i obrońca Warty Poznań mogą zagrać z Włochami

Pomocnik Lecha Poznań Szymon Drewniak i obrońca Warty Poznań Michał Kołodziejski dostali powołania do reprezentacji Polski U-20 na mecz z Włochami w ramach Turnieju Czterech Narodów.
Turniej Czterech Narodów to rozgrywki towarzyskie. W tym sezonie Polacy rywalizują z Włochami, Niemcami i Szwajcarią, póki co są na pierwszym miejscu, mają 8 punktów zdobytych w czterech meczach. Drużyna Italii jest druga, zgromadziła 6 punktów w trzech spotkaniach. Oba zespoły zagrają ze sobą po raz pierwszy w tym sezonie - do meczu dojdzie 27 marca w Gliwicach. Rewanż odbędzie się w ostatniej kolejce - 4 czerwca we Włoszech.

To właśnie na mecz z Gliwicach trener Jacek Zieliński (chodzi o byłego trenera m.in. Legii Warszawa, a nie pracującego obecnie w Ruchu Chorzów byłego szkoleniowca Lecha) powołał dwóch graczy z poznańskich klubów. To rezerwowy ostatnio w Lechu Szymon Drewniak oraz Michał Kołodziejski, który tej zimy został wypożyczony do Warty Poznań z Ruchu Chorzów. W kadrze U-20 jest też obrońca Miedzi Legnica Mateusz Bany, którym interesował się Kolejorz.

Kadra Polski U-20

BRAMKARZE: Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki), Wojciech Pawłowski (Udinese Calcio, Włochy). OBROŃCY: Mateusz Bany (Miedź Legnica), Mateusz Cichocki (Dolcan Ząbki), Michał Kołodziejski (Warta Poznań) , Martin Konczkowski (Ruch Chorzów), Filip Modelski (Jagiellonia Białystok), Michał Nalepa (Termalica Bruk-Bet Nieciecza). POMOCNICY: Michał Chrapek (Wisła Kraków), Piotr Ceglarz (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Szymon Drewniak (Lech Poznań) , Wojciech Golla (Pogoń Szczecin), Michał Rzuchowski (Arka Gdynia), Mateusz Szwoch (Arka Gdynia), Łukasz Zejdler (Cracovia). NAPASTNICY: Piotr Parzyszek (De Graafschap, Holandia), Mariusz Rybicki (Widzew Łódź), Radosław Wiśniewski (Pogoń Szczecin).