Sport.pl

Artjoms Rudnevs bohaterem piosenki nagranej przez kibiców HSV Hamburg

Kiedy łotewski napastnik Artjoms Rudnevs grał w Lechu Poznań, nie powstawały o nim pieśni. Tymczasem utwór poświęcony byłemu lechicie wykonany na gitarze przez jednego z kibiców HSV stał się bardzo popularny w Niemczech.
Piosenka została nagrana w ramach akcji "Welthits für und auf HSV-Stars", która zachęca kibiców do nagrywania utworów dla piłkarzy HSV. "Weltklasse" - czytamy w komentarzach pod tą piosenką zamieszczoną na YouTube - "Briliant song". Utwór na gitarę poświęcony jest napastnikowi HSV Hamburg, Artjomsowi Rudnevsowi i już w pierwszym zdaniu przypomina, że przybył on do Niemiec z Poznania. "Rudnevs, Rudnevs, strzel dla nas bramkę, wyprowadź Hamburg na prowadzenie!" - śpiewa para fanów. - ,,Rudnevs, Rudnevs, dorzuć jeszcze jedną, będzie święto!" - powtarza się w refrenie. W piosence pada zachęta, by Rudnevs poprowadził HSV do zwycięstw i pozostał w Hamburgu na dłużej.

,,Rudnevs, strzel dla nas na 1:0, to byłoby wspaniałe, gdyby HSV prowadziło! Rudnevs, mamy nowego napastnika, pomoże nam zdobywać gole z zimną krwią" - śpiewa duet fanów. 

Jak podoba wam się ten utwór?

Piosenka nawiązuje melodią do hitu "Moscou" zachodnioniemieckiej grupy Dschyngis-Khan, popularnej w latach 70. W 1979 roku reprezentowała ona barwy RFN na konkursie piosenki Eurowizji i zajęła czwarte miejsce. Przebój "Moscou" skomponowany został na cześć Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. Chociaż po inwazji ZSRR na Afganistan igrzyska zostały zbojkotowane przez Republikę Federalną Niemiec (i wiele innych krajów zachodnich), zespół Dschyngis-Khan pojechał jednak do Moskwy i wykonał ją podczas otwarcia igrzysk.Więcej o:
Komentarze (4)
Artjoms Rudnevs bohaterem piosenki nagranej przez kibiców HSV Hamburg
Zaloguj się
 • niemamdobregopomyslunalogin

  Oceniono 30 razy 28

  Uwaga, wolne tłumaczenie!

  "Rudnevs, Rudenvs, weź broń w swoje ręce!
  Strzelałeś już karne, będziesz strzelał w serce.
  Hej!
  Rudnevs, Rudnevs, Hamburg Cię dziś wita!
  Zastrzel kilku wrogów i będziemy kwita"

 • kondi192

  Oceniono 10 razy 8

  Swietny pomysl kibicow HSV.

 • shravakayana

  Oceniono 12 razy -4

  dlaczego piszecie jakies nieznaczace bzdury na temat Rudnievsa jak ten w miniony weekend strzelił przepiekna bramke (juz 11) dajacą ważne wyjazdowe zwyciestwo nad Stutgartem???? ah rozumiem że to jest mniej istotne by cos na temat Artioma nabazgrac... Jak sie spojzy na dział Bundesliga to LEWY , LEWY , LEWY sramto totamto...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX