Artjoms Rudnevs bohaterem piosenki nagranej przez kibiców HSV Hamburg

Kiedy łotewski napastnik Artjoms Rudnevs grał w Lechu Poznań, nie powstawały o nim pieśni. Tymczasem utwór poświęcony byłemu lechicie wykonany na gitarze przez jednego z kibiców HSV stał się bardzo popularny w Niemczech.
Piosenka została nagrana w ramach akcji "Welthits für und auf HSV-Stars", która zachęca kibiców do nagrywania utworów dla piłkarzy HSV. "Weltklasse" - czytamy w komentarzach pod tą piosenką zamieszczoną na YouTube - "Briliant song". Utwór na gitarę poświęcony jest napastnikowi HSV Hamburg, Artjomsowi Rudnevsowi i już w pierwszym zdaniu przypomina, że przybył on do Niemiec z Poznania. "Rudnevs, Rudnevs, strzel dla nas bramkę, wyprowadź Hamburg na prowadzenie!" - śpiewa para fanów. - ,,Rudnevs, Rudnevs, dorzuć jeszcze jedną, będzie święto!" - powtarza się w refrenie. W piosence pada zachęta, by Rudnevs poprowadził HSV do zwycięstw i pozostał w Hamburgu na dłużej.

,,Rudnevs, strzel dla nas na 1:0, to byłoby wspaniałe, gdyby HSV prowadziło! Rudnevs, mamy nowego napastnika, pomoże nam zdobywać gole z zimną krwią" - śpiewa duet fanów. 

Jak podoba wam się ten utwór?

Piosenka nawiązuje melodią do hitu "Moscou" zachodnioniemieckiej grupy Dschyngis-Khan, popularnej w latach 70. W 1979 roku reprezentowała ona barwy RFN na konkursie piosenki Eurowizji i zajęła czwarte miejsce. Przebój "Moscou" skomponowany został na cześć Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. Chociaż po inwazji ZSRR na Afganistan igrzyska zostały zbojkotowane przez Republikę Federalną Niemiec (i wiele innych krajów zachodnich), zespół Dschyngis-Khan pojechał jednak do Moskwy i wykonał ją podczas otwarcia igrzysk.