Sport.pl

Po zgrupowaniu kadry Lech Poznań stracił Tomasza Kędziorę. Nie zagra w Zabrzu

Z kontuzją mięśnia czworogłowego wrócił z konsultacji kadry Polski U-20 i U-21 młody obrońca Lecha Poznań Tomasz Kędziora. - W meczu z Górnikiem nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu - zapowiada trener Kolejorza, Mariusz Rumak.
Tomasz Kędziora był jednym z sześciu lechitów, którzy stracili w tym tygodniu część treningów pierwszej drużyny Kolejorza. Aleksander Wandzel, Dariusz Formella (plus Adrian Cierpka, który jest poza kadrą pierwszej drużyny Lecha) byli na konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski do lat 18. Wrócili z Cetniewa w czwartek. Natomiast w Grodzisku Wlkp. spotkali się reprezentanci kraju U-20 i U-21. Wśród nich byli czterej gracze Lecha: Marcin Kamiński, Szymon Drewniak, Karol Linetty i Tomasz Kędziora.

Ten ostatni, boczny obrońca Kolejorza, nabawił się w Grodzisku Wlkp. urazu. - Ma naderwany mięsień czworogłowy. Wiąże się to z przerwą w treningach. W meczu z Górnikiem nie będzie brany przy ustalaniu składu - wyjaśnia Mariusz Rumak.

Zdaniem trenera Lecha Poznań nieobecność na zajęciach pozostałych lechitów nie powinna być problemem przed meczem w Zabrzu. - Do tego czasu zdążą odbyć w sumie trzy treningi z pierwszym zespołem - mówi szkoleniowiec.

Więcej o: