Dariusz Formella w Poznaniu nie tylko od święta. Prezentacja piłkarza Lecha [ZDJĘCIA]

Choć Dariusz Formella został piłkarzem Lecha Poznań w ostatnim dniu lutego, dopiero przed meczem z Górnikiem Zabrze został zaprezentowany w tej roli. Przejście z Gdyni to dla niego powrót w rodzinne strony.
Dariusz Formella to uniwersalny ofensywny piłkarz. Jak sam przyznaje, najlepiej czuje się na lewym skrzydle. Kiedy będzie miał szansę debiutu w Lechu Poznań? - Szanse Darka na grę są takie same jak każdego zawodnika. Jego początkowym minusem jest to, że nie przepracował z nami okresu przygotowawczego - mówi trener Mariusz Rumak. - Wiem, jakie są jego dokonania, jak grał w Arce, pamiętam jego występy na mistrzostwach Europy. Wierzę, że to przyszłość Lecha. Przychodzili do nas zawodnicy z pierwszej ligi i teraz są w Bundeslidze - dodaje szkoleniowiec, odwołując się do Roberta Lewandowskiego, który na Bułgarską przyszedł ze Znicza Pruszków.

Transfer Dariusza Formelli załatwiany był na raty. Najpierw młody zawodnik podpisał umowę z Lechem od 1 lipca, a później poznaniacy załatwili z Arką Gdynia wypożyczenie na rundę wiosenną. Nie byłoby go, gdyby nie głosy z Trójmiasta, że skoro wychowanek nie chce grać nad morzem, to wiosnę spędzi poza pierwszym zespołem. - W moim odczuciu byłoby najlepiej, gdyby Darek został w Arce i w niej grał, ale takiej pewności nie mieliśmy - przyznaje trener Mariusz Rumak. - Nie wiem, jaki był pomysł i plan Arki. Oczywiście mieliśmy obawy, że wiosną będzie grał mniej niż jesienią. Z tego powodu uznaliśmy, że najlepiej, jeśli już teraz trafi na Bułgarską - potwierdza członek zarządu Piotr Rutkowski.

Sam Dariusz Formella na dzień dobry złożył życzenia paniom z okazji Dnia Kobiet, by po chwili zdementować nieprzychylne mu plotki krążące po Gdyni. - Słowa, że pojechałem do Poznania robić testy medyczne, a w klubie powiedziałem, że jestem chory, to kpina.

Choć o możliwym odsunięciu od składu Arki piłkarz dowiedział się z mediów, to cieszy się, że już teraz jest piłkarzem Lecha. - Wiem, do jakiego klubu przychodzę, zdaję sobie sprawę z konkurencji. Stawiam sobie spokojne cele: najpierw wejście do kadry meczowej, potem debiut, z czasem będę chciał więcej - mówi, a zainteresowanie Legii Warszawa nazywa pogłoskami, które do niego dotarły. Dla Dariusza Formelli to powrót do Poznania. - Moja mama stąd pochodzi. Wyjechaliśmy do Gdyni, jak byłem mały, ale spędzaliśmy tu wszystkie święta.

Czy Dariusz Formella wedrze się przebojem do składu Lecha jak Karol Linetty?