Lech Poznań wykupi Gergo Lovrencsicsa? "Bardzo chcę zostać, powrót byłby krokiem wstecz"

PRZEGLĄD PRASY. Węgierski skrzydłowy Lecha Poznań Gergo Lovrencsics ma czas do czerwca, by przekonać poznański klub do wyłożenia 100 tys. euro potrzebnych na wykupienie go z Lombardu Papa. Gdyby decyzja miała zapaść teraz, byłaby odmowna - pisze Przegląd Sportowy.
Węgier latem zaliczył wspaniałe wejście do zespołu Lecha - w pierwszym ligowym meczu z Ruchem Chorzów zaliczył ładnego gola i jeszcze piękniejszą asystę. Potem jego dyspozycja nie była już tak dobra. - W Polsce trenuje się ciężej niż na Węgrzech, więc po pierwszych spotkaniach czułem się po prostu zmęczony. Początek miałem niezły, potem forma nieco spadła. Uważam, że w końcówce rundy znów pokazałem się z dobrej strony - mówi piłkarz w Przeglądzie Sportowym.

Lovrencsics na razie jest tylko wypożyczony z węgierskiego klubu Lombard Papa, za roczne wypożyczenie Lech zapłacił 100 tys. euro. - To pewien rodzaj zabezpieczenia na wypadek, gdyby aklimatyzacja Gergo nie przebiegała bez zakłóceń - mówił latem trener Lecha Mariusz Rumak. Ewentualne wykupienie zawodnika będzie kosztowało kolejnych 100 tys. euro. Decyzja w tej sprawie w Lechu nie zapadła, ale - jak twierdzi Przegląd Sportowy - na razie jest raczej na "nie". - Wiem, że wszystko zależy od tej rundy. Jeśli będę grał dobrze, to mogę zostać. Chcę zostać, powrót na Węgry byłby krokiem wstecz - mówi 24-letni skrzydłowy.

Więcej - tutaj.