Po stadionie w Poznaniu zaprojektowali kompleks w Algierii. Imponujący! [WIZUALIZACJE]

Nowy kompleks sportowy w algierskiej Konstantynie, ze stadionem na 50 tysięcy widzów na czele, powstanie według projektu poznańskiego biura Wojciecha Ryżyńskiego. Wcześniej Modern Construction Systems zaprojektowało stadion miejski w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej.
Koncepcja kompleksu sportowego nawiązująca do ukształtowania terenu w Konstantynie, autorstwa Modern Construction Systems i algierskiego Concept Design, pokonała w międzynarodowym konkursie 60 innych projektów. Centralnym obiektem rozlanego na 80 hektarów kompleksu będzie stadion na 50 tys. widzów. Podobna bryła i pokrycie membraną wywołują skojarzenia ze stadionem miejskim w Poznaniu, poprzednim ''dzieckiem'' MCS, na którym rozgrywane były mecze Euro 2012 i na którym gra Lech Poznań. Stadion w Konstantynie będzie trochę większy, inaczej zaprojektowano na nim trybuny - jednolite z dwoma poziomami, rozdzielonymi niewielkim pasem dla VIP-ów. Bezproblemową komunikację ma zapewnić kibicom i służbom promenada oplatająca obiekt dookoła.

Na terenie ośrodka sportowego znajdą się też: hala (na 5 tys. osób), boiska i korty na wolnym powietrzu (kort główny z trybuną na 4 tys. miejsc), centra pływackie (na 3 tys. widzów, z basenem olimpijskim na 50 metrów) i jeździeckie, hotel, restauracje i kawiarnie.

Kompleks w liczącej niespełna pół miliona mieszkańców Konstantynie powstanie 6 km od lotniska Mohameda Boudiafa i 18 km od centrum miasta.Co sądzisz o projekcie kompleksu sportowego w Algierii autorstwa poznańskiego biura?