Przyjazd Dariusza Formelli do Poznania opóźnia się. O meczu z Górnikiem może zapomnieć

Pozyskany przez Lecha Poznań w ostatnim dniu okresu transferowego Dariusz Formella pojawi się na treningu Lecha Poznań prawdopodobnie dopiero w piątek. Wraz z innym lechitami, Aleksandrem Wandzelem i Adrianem Cierpką, są na konsultacji szkoleniowej kadry Polski U-18.
Dariusz Formella dostał powołanie od trenera Marcina Sasala w połowie lutego, gdy był jeszcze piłkarzem Arki Gdynia. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski do lat 18 zaprosił na konsultację szkoleniową do Cetniewa (od 3 do 7 marca) także trzeciego bramkarza Kolejorza, Aleksandra Wandzela oraz pomocnika Adriana Cierpkę, który póki co jest jeszcze poza kadrą pierwszego zespołu Lecha Poznań. Cała trójka piłkarzy zna się bardzo dobrze, bo w maju 2012 roku, jako piłkarze reprezentacji Polski U-17, zdobyli brązowe medale mistrzostw Europy.

Od minionego czwartku Dariusz Formella jest już graczem Lecha Poznań, ale wciąż nie rozpoczął treningów z zespołem Mariusza Rumaka. Prawdopodobnie pojawi się na zajęciach dopiero w piątek, a to zdecydowanie zbyt późno, by mógł powalczyć o miejsce w kadrze na niedzielny mecz z Górnikiem Zabrze.

We wtorek i środę w konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski do lat 21 i do lat 20 będzie uczestniczyło czterech lechitów: Karol Linetty, Szymon Drewniak, Tomasz Kędziora i Marcin Kamiński. Trenerem obu drużyn jest poznaniak, Marcin Dorna. Bazą młodych polskich piłkarzy będzie tym razem Grodzisk Wlkp.