Sport.pl

Ivan Djurdjević dostał od Lecha Poznań zegarek. Za co?

Podziękowania i upominek z okazji rozegrania stu meczów ligowych dla Lecha Poznań dostał Ivan Djurdjević, jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy Kolejorza.
36-letni Serb swój mecz numer sto w polskiej ekstraklasie rozegrał w grudniu 2012 roku, gdy zaliczył pełne 90 minut w wygranym przez Lecha Poznań meczu z Koroną Kielce. Teraz władze Kolejorza miały pierwszą okazję, by uhonorować Ivana Djurdjevicia.

Zanim sędzia Paweł Gil rozpoczął mecz z Polonią Warszawa, piłkarz został wywołany z trybun i dostał od członka zarządu Lecha, Piotra Rutkowskiego, pamiątkowy zegarek.

''Ivan Djurdjević!'' - krzyknęli kilka razy kibice na stadionie przy Bułgarskiej. Przeciwko ''Czarnym Koszulom'' Serb nie zagrał. Nie znalazł się nawet w kadrze meczowej, bo w ostatnim tygodniu nie trenował z powodu przeziębienia.

Spośród obecnych piłkarzy Lecha Poznań co najmniej sto występów w ekstraklasie w jego barwach zaliczyli jeszcze tylko: Piotr Reiss, Krzysztof Kotorowski i Rafał Murawski. Spośród obcokrajowców najbliżej ''setki'' jest Luis Henriquez, któremu do okrągłej liczby brakuje jeszcze tylko osiem występów.

Więcej o: