Jaka obrona Lecha na Polonię? Młody zdolny czy reprezentant?

- Tomek Kędziora dobrze zagrał w Chorzowie. Luis Henriquez to ważna postać tej drużyny. Skład obrony to pewna zagadka - przyznaje trener Mariusz Rumak. Mecz Lech Poznań - Polonia Warszawa w piątek o godz. 20.45, wszystko o spotkaniu na POZNAN.SPORT.PL
W pierwszym meczu rundy wiosennej z Ruchem w Chorzowie z powodu żółtych kartek nie mógł wystąpić lewy obrońca reprezentacji Panamy Luis Henriquez. W związku z tym obrona Lecha wystąpiła w składzie: Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz. Jeśli w pierwszym w tym roku spotkaniu Kolejorza u siebie Henriquez zastąpi Kędziorę, do środka wróci Wołąkiewicz, a na prawą Ceesay. Czy tak się stanie?

- Skład obrony to pewna zagadka, bo w Chorzowie dobrze zagrał Tomek Kędziora, ale i pozostali obrońcy. Zespół nie stracił gola. W okresie przygotowawczym traciliśmy dużo bramek, w większości po stałych fragmentach gry. Pracowaliśmy nad tym i Ruch poza pierwszą sytuacją nam w ten sposób nie zagroził, a przecież ma świetnego wykonawcę stałych fragmentów. To ciekawe, że jesienią cały czas słyszeliśmy, że Lech gra fatalnie w ofensywie i dobrze w obronie, a teraz wystarczył jeden mecz, by ludzie uważali, że to defensywa jest słabsza - mówi trener Mariusz Rumak, który nie chciał wprost przedstawiać decyzji personalnych, ale zasugerował, jakie wyjście wybierze.

- Luis Henriquez to ważna postać tej drużyny, jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Prowadząc młodych piłkarzy, staram się dozować obciążenia fizyczne i psychiczne, choć to nie znaczy, że Tomek Kędziora nie zagra z Polonią. Uważam, że nie wolno dopuścić do sytuacji, gdy ktoś poczuje się niepotrzebny, dlatego staram się korzystać z wielu zawodników. Ustalając skład, kieruję się po części tym, a po części dyspozycją - dodaje szkoleniowiec Lecha Poznań.

Drugą bramkę dla poznaniaków w Chorzowie zdobył Marcin Kamiński. - Cieszy mnie jego gol, długo na to czekaliśmy. Już niewielu nam zostało piłkarzy bez strzelonych goli, mam nadzieję, że Karol Linetty i Tomek Kędziora też niedługo opuszczą to grono - komentuje Mariusz Rumak.

Który z tych obrońców Lecha Poznań najbardziej zasługuje na grę w pierwszym składzie?