Transfer last minute - Dariusz Formella przechodzi do Lecha Poznań już teraz!

Lech Poznań porozumiał się z Arką Gdynia w sprawie transferu napastnika Dariusza Formelli nie latem - gdy upływa jego kontrakt - ale już teraz, w ostatnim dniu zimowego okna transferowego!
W środę Lech i Arka poinformowały, że Dariusz Formella - reprezentant polskiej młodzieżówki i napastnik Arki - z końcem sezonu przejdzie do Lecha Poznań. - To dla mnie wielka szansa, oferta z Lecha była nie do odrzucenia - mówił młody piłkarz, który do czerwca miał zostać w Gdyni. W ostatnim dniu okna transferowego oba kluby porozumiały się jednak i Formella został piłkarzem Lecha już teraz.

- Doszliśmy dziś do porozumienia z zarządem Arki Gdynia w sprawie wypożyczenia Darka do naszego zespołu na rundę wiosenną. Najbliższe miesiące zawodnik spędzi już zatem w pierwszym zespole Kolejorza - mówi członek zarządu ds. sportu Lecha Piotr Rutkowski. Formella będzie występował z numerem 28 na koszulce. To trzeci zawodnik, który dołączył do zespołu Kolejorza tej zimy.

Wcześniej podobny manewr Lech zastosował w przypadku Łukasza Teodorczyka. Z nim też miał podpisany kontrakt od lipca, ale za dodatkową opłatą - w wysokości blisko pół miliona złotych - skłonił Polonię Warszawa do zgody na wcześniejszy transfer.

Na konferencji prasowej, jeszcze przed potwierdzeniem wypożyczenia zawodnika na wiosnę, trener Mariusz Rumak powiedział: - Dariusz Formella to piłkarz wybrany przeze mnie, jeden z najzdolniejszych z zespołu brązowych medalistów mistrzostw Europy do lat 17. W zimowych sparingach w Arce miał udział przy wielu golach. Myślę, że gdy do nas dołączy, może być w takim miejscu jak Karol Linetty, będąc u nas latem. Wtedy nie wszyscy wierzyli, że zagra w lidze, a tak się stało. Dariusz Formella w Arce grał jako skrzydłowy, ale często schodził do środka, może też grać jako napastnik i jako "dziesiątka". Ma zdolności do gry kombinacyjnej.

Czy Dariusz Formella wedrze się przebojem do składu Lecha jak Karol Linetty?